fbpx

Właścicielka odzyskała swoją kotkę po 11 latach od zaginiecia

W sercu każdego właściciela zwierzęcia istnieje głęboka nadzieja na powrót jego ukochanego pupila, zwłaszcza gdy ten zaginie. Tę nadzieję odnawia historia 17-letniej kotki Daisy, która po 11 latach powróciła do swojego domu w Caerphilly w Walii.

Daisy, której początki życia miały miejsce w południowej Anglii, przeprowadziła się z opiekunką, Sian Sexton, do Walii w 2012 roku. Niestety, po tym, jak kotka wyszła z domu pewnego dnia, nie wróciła, a jej los przez lata pozostawał nieznany. Można spekulować, że w nowym otoczeniu zwierzę mogło się zagubić, nie potrafiąc odnaleźć drogi powrotnej do domu.

Nieoczekiwanie, po latach, pani Sexton otrzymała telefon z lokalnej kliniki weterynaryjnej z informacją, że jej kotka została odnaleziona. Okazało się, że Daisy zachorowała na kocią grypę, a troskliwy przechodzień przyprowadził ją do kliniki. Dzięki mikroczipowi, który weterynarz odkrył podczas badania, udało się skontaktować z prawdziwą opiekunką kotki.

Chociaż Daisy musi teraz wyzdrowieć, jej stan zdrowia stale się poprawia i wszystko wskazuje na to, że niedługo wróci do domu. Tam czeka na nią nie tylko jej opiekunka, ale także siostra Dory oraz dwa młodsze koty — Tillie i Sparkle, które pani Sexton przygarnęła podczas nieobecności Daisy.

Reakcja pani Sexton była pełna radości i emocji. “To będzie naprawdę interesujące przedstawić je sobie ponownie. Ciekawe, czy się rozpoznają”, zastanawia się.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz