fbpx

Motorniczy z Wrocławia zatrzymał tramwaj, aby pomóc staruszce

Zachowanie motorniczego z Wrocławia spowodowało wysyp wielu pozytywnych komentarzy. Mężczyzna prowadzący tramwaj postanowił zatrzymać maszynę, aby pomóc przechodzącej przez jezdnię staruszce. MPK opublikowało poruszające wideo.

Kamery zainstalowane w pojazdach komunikacji miejskiej dostarczają nie tylko niezbędnych dowodów na incydenty drogowe czy konflikty między pasażerami, ale również wiele pozytywnych nagrań. W sieci można znaleźć wiele filmów zarejestrowanych tymi urządzeniami, które napawają optymizmem.

Na Facebooku MPK Wrocław udostępniło wideo, które wzbudziło wiele emocji wśród internautów. Na jednej z ulic miasta doszło do niebezpiecznej sytuacji, którą uchwyciła kamera zainstalowana w tramwaju. Na nagraniu widać, jak starsza kobieta przechodząca przez ruchliwą jezdnię schodzi z przejścia dla pieszych i kontynuuje swoją drogę na przeciwległy chodnik w miejscu, gdzie jest to zabronione. Zobaczywszy to, motorniczy zdecydował się zatrzymać tramwaj.

W materiale wideo z Wrocławia widać, że starsza kobieta miała trudności z poruszaniem się, co skłoniło ją do ryzykownego zejścia z przejścia dla pieszych. Motorniczy, zaniepokojony sytuacją, zdecydował się zatrzymać tramwaj i pomóc jej. Wyjść na ulicę, pomógł kobiecie wejść do pojazdu, a następnie odwiózł ją na pętlę Oporów.

Na miejscu służby nadzoru ruchu drogowego i policja ustaliły miejsce zamieszkania starszej kobiety i zdecydowały się odwieźć ją bezpiecznie do domu. To właśnie dzięki szybkiej i skutecznej interwencji motorniczego udało się uniknąć poważnego niebezpieczeństwa dla kobiety.

Motorniczy bohaterem

Materiał opublikowany przez MPK Wrocław w mediach społecznościowych wzbudził wiele emocji. Na nagraniu można zobaczyć, jak motorniczy zatrzymuje tramwaj, aby pomóc starszej kobiecie.

Autor wpisu pochwalił postawę mężczyzny, który okazał się bohaterem dnia. Internauci również wyrazili swoje uznanie dla postawy motorniczego.

“Tak ciężkie i coraz rzadsze być człowiekowi człowiekiem. Piękny odruch motorniczego” – napisał komentujący.

“Poczwórna premia dla Motorniczego!” – zaapelował inny internauta.

 

 

 

One thought on “Motorniczy z Wrocławia zatrzymał tramwaj, aby pomóc staruszce

Dodaj komentarz