fbpx

Podróżuje po świecie i i pomaga innym sprzątać ich domy. Bezpłatnie!

Pewna kobieta tak bardzo kocha sprzątać, że zrezygnowała z pracy i podróżuje po świecie, aby zupełnie za darmo pomagać innym w utrzymaniu domów w czystości. Zatrzymuje się u tych, którzy z różnych przyczyn są w tej materii bezradni i potrzebują jej wsparcia.

Auri Katariina była kierownikiem w firmie sprzątającej w Finlandii do lata 2021 roku, kiedy postanowiła rzucić pracę i podążać za swoją wyjątkową pasją.

Moim marzeniem jest sprzątanie za darmo na całym świecie i pomaganie ludziom podczas robienia czegoś, co absolutnie kocham” – powiedziała 29-latka, która stała się niemałą sensacją w mediach społecznościowych, dzieląc się swoimi poradami dotyczącymi sprzątania.

-Zawsze kochałam sprzątanie, więc zaczęłam wrzucać do sieci filmy, na których widać, jak sprzątam dom mojej rodziny i przyjaciół. Pewnego dnia jedna kobieta poprosiła mnie o pomoc, ponieważ zmagała się z rodzinnymi problemami, a jej dom był w opłakanym stanie. Miała trójkę dzieci, a jej mąż właśnie odebrał sobie życie, więc było jej naprawdę trudno.

Auri mówi, że jest “w siódmym niebie”, kiedy tylko sprząta, dlatego z przyjemnością podjęła się pomocy.

Spędziłam u tej kobiety dwa dni. Pod koniec się popłakała, a jej dzieci ściskały mnie i dziękowały. Mogłam zobaczyć przemianę w domu i to, jak bardzo ta rodzina była nią uszczęśliwiona. To było najlepsze uczucie w moim życiu.

Młoda pani sprzątająca udała się aż do USA i Wielkiej Brytanii, aby pomóc ludziom, którzy znaleźli się  w rozpaczliwej potrzebie uporządkowania swojego domu.

Teraz, dzięki ogromnej liczbie 7,8 miliona fanów na Tik Toku i 2,1 miliona na Instagramie firma sponsorująca zwróciła się do niej, aby pokryć jej wydatki.

Auri otrzymuje mnóstwo próśb online; sama decyduje, gdzie pojedzie sprzątać, wybierając tylko najbrudniejsze, najbardziej ponure domy należące do ludzi najbardziej potrzebujących.

Sprzątam tylko za darmo. Nie można kupić moich usług i nigdy nie będę pobierać opłat za czyszczenie domu.

Przez pierwsze sześć miesięcy sama pokrywała wszystkie koszty podróży i produktów, około 300 euro za wizytę. Następnie Scrub Daddy, marka gąbek do czyszczenia (dostępna także w Polsce -przyp. tłumacza), została jej sponsorem.

Teraz Auri raz w tygodniu, przez dwa dni, sprząta domy obcych ludzi i tworzy treści na swoje kanały w mediach społecznościowych, w tym listy najlepszych porad – niektóre z nich doczekały się 24 milionów wyświetleń.

Kiedy wchodzę do domu, zawsze zaczynam od wyniesienia wszystkich śmieci i zagracenia wszystkich powierzchni. Stamtąd zwykle najpierw czyszczę korytarze, żeby móc swobodnie przechodzić, ale szczerze mówiąc, nie ma znaczenia, gdzie zaczynasz – po prostu zacznij!.

Niektóre z jej wskazówek dotyczących sprzątania

Jej największą sztuczką podczas czyszczenia piekarników lub pieców jest użycie przezroczystej  folii spożywczej.

Jeśli masz brudną kuchenkę, połóż na niej środek do czyszczenia piekarników i folię spożywczą, poczekaj przez noc, a plamy rozpłyną się same – to samo dotyczy wnętrza twojego piekarnika.

W wielu przypadkach nie chodzi o wymyślny produkt, którego używasz, chodzi o czas i narzędzia. Jeśli masz kamień w łazience, wiele osób pyta, jakiego produktu najlepiej użyć, ale tak naprawdę najważniejszą rzeczą jest mocne narzędzie, takie jak szczotka do szorowania i metalowa skrobaczka. 

Większość środków czyszczących, które poleca, jest prosta i naturalna.

Myję moją toaletę i prysznic tylko płynem do naczyń – to najlepszy produkt w historii. Usuwa tłuszcz, a pod prysznicem oczywiście masz tłuszcz z ciała, więc może to wszystko zmyć.

W przypadku domowego biura Auri mówi, że mniej znaczy więcej. –Wszystko, czego potrzebujesz do kurzu to ściereczka z mikrofibry i woda, to usuwa 99% wszystkiego, nie potrzebujesz żadnego produktu.

Jej zestaw narzędzi zawiera głównie tylko kilka podstawowych rzeczy: ocet, mydło do naczyń, środek do czyszczenia piekarnika, pastę power od Scrub Daddy, szczotkę do szorowania,  skrobaczkę, szczotkę do naczyń (lub starą szczoteczkę do zębów) – która jest fantastyczna do małych szczelin – ściereczkę do kurzu, ściereczkę z mikrofibry i gąbkę Scrub Daddy, która  jest w kształcie uśmiechniętej buzi 🙂

Firmy będą próbowały sprzedać Ci inny środek czyszczący do każdego pomieszczenia w Twoim domu, ale to nie jest konieczne – podkreśla.

Niektóre prace czasami trwają dłużej niż zwykłe dwa dni. –Pamiętam jeden dom, który zajął mi cztery dni, ponieważ dziewczyna, która mieszkała tam od sześciu lat, cierpiała na depresję i była po prostu zbyt przygnębiona, aby sprzątać.  Ogoliła sobie głowę, żeby nie musieć brać prysznica. Jej łazienka była całkowicie czarna. 

Ludzie, którym pomagam, często naprawdę zmagają się z problemami, ale chcą się zmienić, więc przychodzę i pomagam im zrobić pierwszy krok. Wiele osób wysyła mi wiadomości po sześciu miesiącach lub roku, pokazując mi swoje domy, które są nadal czyste, co jest wspaniałe.

Auri uważa, że sprzątanie powinno być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Zobacz transformację pewnej łazienki.

Źródło: Good News Network

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz