fbpx

Poznaj prawdę o sobie w zaledwie 5 minut – japoński test sześcianu

Nieskomplikowany test, składający się prostych pytań, pozwoli ci dowiedzieć się czegoś o sobie i twoim życiu. Technika ta ceniona jest na dalekim wschodzie. Metoda wykorzystuje twoją podświadomość, dlatego wynik testu może być dla ciebie zaskakujący.

By wykonać test nie potrzebujesz niczego prócz ciszy, kartki papieru i długopisu. Znajdź ustronne miejsce i skup się.

Jeśli już znalazłeś chwilkę czasu i odpowiednie miejsce podążaj za poniższymi wskazówkami. Będziesz musiał wyobrazić sobie kilka przedmiotów, sytuacji. Następnie zapisz na kartce wszystko to, co przyszło ci do głowy. Nie obawiaj się, test zawiera również pytania pomocnicze.

Nie zapominaj, że to jedynie zabawa, a interpretacja wyników jest zależna od ciebie.

  • Wyobraź sobie, że przechodzisz przez pustynię, a przed twoimi oczyma widnieje sześcian. Jak duży jest przedmiot? Jakiego jest koloru? Czy jest coś wewnątrz sześcianu, być może pokryty jest roślinnością, piaskiem? Jest dynamiczny czy statyczny?
  • Teraz widzisz drabinę. Czy opiera się o przedmiot? Jakiej jest barwy? Znajduje się blisko czy daleko od sześcianu?
  • Zobrazuj sobie konia. Jakiego koloru jest zwierzę? Czy jest on przywiązany, czy też swobodny? Być może znajduje się blisko sześcianu? A może umieszczony jest daleko?
  • Wyobraź sobie, że następuje burza. Jaka jest? Gwałtowna? A może to tylko delikatny deszcz? Przemieszcza się, czy jest w jednym miejscu? Jak daleko od sześcianu jest burza?
  • Zauważasz kwiat, jest tylko jeden czy wiele? Czy coś znajduje się obok niego? Jakiego jest koloru?

 

Rozwiązanie testu:

Sześcian – przedmiot ten symbolizuje ciebie, to w jaki sposób postrzegasz siebie. Duży przedmiot ukazuje pewność siebie, siłę osobowości, zaś mały obrazuje niskie poczucie własnej wartości. Jeżeli sześcian był przezroczysty znaczy to, że czujesz się niewidzialny. Jeśli porusza się dynamicznie to pokazuje twoją skłonność do podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Statyczny sześcian sugeruje bierność, niechęć do podejmowania działań.

Drabina – są to twoi przyjaciele, opierająca się o sześcian pokazuje bliskość, pomoc. Jeśli przedmiot sięga wyżej sześcianu oznacza to, że uważasz się za kogoś gorszego. Odwrotnie, jeśli sześcian góruje nad drabiną, to pokazuje twoją wyższość nad innymi.

Koń jest symbolem związku, pokazuje twojego wymarzonego partnera. Przywiązane zwierzę sugeruje, że posiadasz chęć kontrolowania, siodło oznacza, że potrzebujesz bezpieczeństwa. Jeśli koń ulokowany jest daleko od sześcianu znaczy to, że oczekujesz swobody i wolności w związku.

Burza to przeciwności i problemy w twoim życiu. Gwałtowność burzy ukazuje rangę problemu, z jakim borykasz się, dlatego im łagodniejsza nawałnica tym lepiej dla ciebie.

Kwiat to potomstwo, jeśli jest ich dużo – pragniesz gromadki dzieci. Jeśli kwiat znajduje się blisko sześcianu to bardzo ważne są dla siebie relacje z rodziną.

 

Kolory:

Czarny – autorytet, znaczenie, poważanie

Biały – niewinność, czystość, ale i też bezpłodność

Czerwony – przewaga, siła, miłość

Niebieski – wiedza, wykształcenie, lojalność

Zielony – empatia, zdrowie, dobrobyt

Żółty – zabawa, uwaga, entuzjazm

Purpurowy – luksus, bogactwo, kobiecość

Brązowy – stabilność, jednostajność, harmonia

 

Źródło: kobieta.onet.pl

Opracowanie: Ilona Dziadek

Dodaj komentarz