fbpx

Po 32 godzinnej operacji lekarze ze zmęczenia zasnęli na podłodze

Powyższa fotografia została wykonana w szpitalu w południowej części chińskiej prowincji Fujian i przedstawia dwóch wyczerpanych chirurgów, którzy właśnie zakończyli trwającą 32 godziny operację. Rozpoczęła się o 8:30 w sobotę, a zakończyła o zachodzie słońca następnego dnia.

Pacjent miał tętniaka i guza pnia mózgu. Musieliśmy usunąć oba zagrożenia w czasie jednej operacji. To było bardzo trudne i ryzykowne przedsięwzięcie. Gdybyśmy się pomylili w najdrobniejszym szczególe, to mogłoby mieć dla pacjenta fatalne konsekwencje …mógł tego nie przeżyć — powiedział jeden z operujących Chen Zyanpin.

images

2-4

 

Całe szczęście wszystko zakończyło się powodzeniem, a dzielni lekarze stali się prawdziwymi bohaterami internetu. Padli zmęczeni na szpitalną podłogę i ktoś z personelu zrobił im zdjęcie, które szybko rozprzestrzeniło się w serwisach społecznościowych.

Nie tylko ja zrobiłem co w mojej mocy dla dobra pacjenta. Na świecie jest mnóstwo podobnych chirurgów, tylko po prostu się o nich nie mówi — dodał skromnie Chen.

 

Źródło: marketium.ru

Dodaj komentarz