fbpx

Niezwykły pomysł na adopcję zwierzaka. Ogólnopolska wyszukiwarka pomoże w znalezieniu przyjaciela

Wamiz to ogólnopolska wyszukiwarka ułatwiająca i promująca adopcję bezdomnych zwierząt. Wyszukiwarka daje możliwość wyboru adopcji pupila ze schroniska lub z fundacji prowadzącej domy tymczasowe.

W poszukiwaniach kota lub psa pomoże nam ustawienie filtra, który uwzględnia m.in. płeć zwierzaka, jego wiek czy miejsce pobytu. Każde zwierzę, które znajdziemy za pomocą Wamiz, ma swój profil z opisem i zdjęciami. Dodatkowo możemy ustawić powiadomienia, które będą nas informowały o pojawieniu się zwierzaka odpowiadającego kryteriom, które ustawiliśmy. Gdy już zdecydujemy się na adopcję któregoś z nich, kontaktujemy się bezpośrednio ze schroniskiem lub z jego tymczasowym opiekunem.

Jak dotąd z wyszukiwarką współpracują dwie organizacje, jednak docelowo będzie ich znacznie więcej. Co istotne, każda z placówek będzie musiała pozytywnie przejść weryfikację pod względem dobrych praktyk adopcyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre traktowanie zwierząt.

Organem weryfikującym dla Wamiz jest Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Wyszukiwarka działa obecnie we Francji i w Polsce. Następnie planowane jest uruchomienie jej także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i Hiszpanii.

 

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Opracowanie: Dominique

Dodaj komentarz