fbpx

Drukowana reklama Twojej firmy – dlaczego warto?

Czy w świecie, w którym technologia jest tak zaawansowana, jest jeszcze miejsce na tradycyjną reklamę? Dlaczego warto ją rozważyć? W jakiej formie można się reklamować? Przeczytaj w naszym artykule!
Reklama drukowana – czy działa?

W dzisiejszych czasach większość z nas ma stały dostęp do internetu. To często za jego pośrednictwem znajdujemy interesujące nas firmy, robimy zakupy, zamawiamy usługi. Nic w tym dziwnego, ponieważ to bardzo wygodna forma. W związku z tym w sieci na każdym kroku widzimy mnóstwo reklam, nawet jeśli używamy oprogramowania je blokującego – wiele osób reklamuje przeróżne produkty. Ten nadmiar informacji prowadzi do tego, że firmy nieczęsto zapadają nam w pamięć, a nawet jeśli jesteśmy czymś zainteresowani, zapominamy, gdzie widzieliśmy reklamę i nie możemy jej po czasie znaleźć. To, co dzieje się w internecie jest nietrwałe i zmienia się bardzo szybko.

Jako przedsiębiorcy powinniśmy to wykorzystać. Skupiamy się na reklamie online, kiedy doskonałym polem do tego, by zdobyć klientów, wciąż może być reklama papierowa. Odbiorca często zabiera ją ze sobą, chcąc nie chcąc, zerka, co jest na niej napisane, zapamiętuje nasze logo – słowem, zaczynamy istnieć w jego świadomości.

Może to też doprowadzić do tego, kiedy potencjalny klient w gronie swoich znajomych usłyszy pytanie o polecenie firmy z danego sektora, może sobie o nas przypomnieć i – nawet jeśli nie korzystał z naszych usług – poda dalej informacje o nas.

Dobrze zaprojektowane plakaty, ulotki czy broszury mogą sprawić, że zapadniemy w pamięć, zwrócimy uwagę. Dla wielu dobry plakat to dzieło sztuki, które chcą na przykład powiesić na ścianie w swoim domu. Warto to wykorzystać i stworzyć naprawdę dobre produkty reklamujące naszą działalność.

Dodatkowo wiele firm zajmujących się drukiem reklam możemy znaleźć dzisiaj w internecie. Oczywiście możemy także znaleźć ofertę w naszej okolicy, wpisując w wyszukiwarkę na przykład „drukarnia Praga Południe”.

Jak możemy się zareklamować?

Jak możemy zareklamować się tradycyjnie? Opcji jest naprawdę wiele i wszystko zależy od tego, jakie mamy możliwości finansowe, do jakich odbiorców chcemy dotrzeć i na czym nam zależy.

Oczywiście najprostszą formą, a jednocześnie często najmniejszą, są wizytówki, które możemy wręczyć każdemu, kogo zainteresuje nasza oferta. Inną tego rodzaju reklamą mogą być ulotki – jedna czy dwie strony zawierające najważniejsze informacje o naszej działalności. Równie dobrze sprawdzą się też wspomniane już plakaty.

Jeśli chcemy, by potencjalny klient dokładniej zapoznał się z naszą ofertą, doskonałą formą będą broszury reklamowe albo katalogi, w których możemy zawrzeć znacznie więcej informacji.

Tekst napisany we współpracy z JKB Print.

Dodaj komentarz