fbpx

Kobieta podczas biegania znalazła niemowlę pogrzebane żywcem, 20 lat później spotkali się ponownie

Matthew Whitaker ma niesamowite szczęście że żyje, zawdzięcza to kobiecie, która znalazła go podczas biegania. Był pogrzebany żywcem kilka godzin po urodzeniu. Zdarzenie to miało miejsce 20 lat temu.

Teraz Matthew i Azita spotkali się ponownie, po raz pierwszy od tamtego fatalnego dnia. „Czekałam na ciebie 20 lat” – powiedziała Azita do Matthew. „Jesteś dokładnie taki, jak sobie wyobrażałam. Domyślałam się, jakiego jesteś wzrostu, dosłownie wszystkiego. Dziękuję ci za pojawienie się w moim życiu, zmieniłeś je. Zawsze wiedziałam, że kiedyś ponownie się spotkamy. W dniu w którym cię znalazłam, moja wiara stała się silniejsza. Bóg zesłał nas tu w jakimś celu”.

Azita znalazła Matthew w 1998 roku, podczas biegania po szlaku turystycznym w Altadenie w Kalifornii. Leżał pochowany w płytkiej mogile, pokryty brudem, ledwo oddychał. To jeden z psów Azity doprowadził ją do wystających z ziemi małych nóżek. „On poszedł za czymś, myślałam, że to było martwe zwierzę” – powiedziała w wywiadzie. „Wtedy, gdy spojrzałam głębiej, spostrzegłam, że to jest dziecko”. Zaczęła gorączkowo kopać w ziemi rękami. „Wrzeszczałam. Tam był niebieski ręcznik, tam było dziecko!” – wspomina Azita.

Po wykonaniu telefonu pod numer alarmowy, zatrzymała przejeżdżającego kierowcę i opowiedziała mu o wszystkim. Mężczyzna udał się na komisariat policji, podczas gdy Azita została z Matthew, przytulając go i czyszcząc z brudu. „Chwycił mój nadgarstek i przestał płakać” – powiedziała Azita. „To było bardzo emocjonalne. Jaki chory człowiek mógł zrobić coś takiego? Miał jeszcze pępowinę wiszącą na brzuchu”.

Matthew przeżył i został adoptowany. Azita nigdy więcej go nie zobaczyła, nie odnaleziono też jego biologicznych rodziców. Matthew dopiero całkiem niedawno dowiedział się o swojej niesamowitej, drugiej szansie od życia.

Jechałem samochodem z moją matką chrzestną, kiedy ona zaczęła rozmowę: „Czy ktoś opowiedział ci kiedyś prawdziwą historię o tym, jak cię znaleziono? Ja odparłem – nie, zawsze było to dla mnie tajemnicą. Po czym opowiedziała mi o wszystkim.”

Matthew i Azita planują teraz utrzymać kontakt. Kobieta marzyła o tym przez wiele lat, po tym jak powiedziano jej, że został adoptowany i nie będzie mogła się z nim spotkać. „To było bardzo frustrujące. Miałam nadzieję, że mnie odnajdzie, tak jak my się tego dnia znaleźliśmy”.

 

Źródło: boredpanda.com

One thought on “Kobieta podczas biegania znalazła niemowlę pogrzebane żywcem, 20 lat później spotkali się ponownie

  • 25 maja 2018 at 14:39
    Permalink

    Zawsze jestem wzruszony, gdy czytam takie historie 🙂 Jednak istnieje dobroć ludzka.

    Reply

Dodaj komentarz