fbpx

Łodzianie szyją maseczki ochronne dla służby zdrowia

W odpowiedzi na apele łódzkich szpitali, proszących o pomoc w zaopatrzeniu w środki prewencyjne jedna z łodzianek stworzyła na Facebooku grupę „Łódź szyje dla medyków”.

17 marca, z inicjatywy jednej z mieszkanek Łodzi zawiązała się grupa wspierająca lekarzy. Członkowie grupy chętnie angażują się w pomoc poprzez szycie maseczek, fartuchów, kombinezonów, rękawiczek czy czepków.

Jak się okazuje, do akcji przyłączają się także liczne przedsiębiorstwa, w tym hurtownie tkanin, które oferują materiały oraz szwalnie. Swoją pomoc proponują także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, przekazując środki do dezynfekcji oraz zapasy rękawiczek. Dinopark Kołacinek, który zainicjował powstanie Corona Centrum zaoferował wszystkim potrzebującym darmowe maseczki ochronne.

Wsparcie okazały również firmy drukarskie posiadające drukarki 3D, które umożliwiają wydruk przyłbic ochraniających twarz. Urząd Miasta w Łodzi także zadeklarował pomoc potrzebującym. Jak można zauważyć, kryzys potrafi nas zmobilizować i zjednoczyć.

W sobotę członkowie grupy poinformowali o przekazaniu placówkom medycznym około 1.5 tysiąca maseczek. „W sobotę uszyłam 50 sztuk, które trafiły do szpitala przy ul. Spornej. Dziś zrobię tylko ok. 30, bo brakuje materiałów” – dodaje Aneta Pawlik.

 

Opracowanie: Ilona Dziadek

Źródło: expressilustrowany.pl

Foto: Aneta Pawlik

 

Dodaj komentarz