fbpx

Niezwykłe dokonanie inżynierów – części pierwszego polskiego respiratora drukowane w 3D

Jak sami o sobie mówią: „Jesteśmy grupą inżynierów i projektantów, którzy stale rozwijają i dzielą się publicznie projektem #VentilAid, wentylatorem typu open source, który może być wykonany w dowolnym miejscu za pomocą drukarki 3D i bardzo podstawowych części. Wentylatory #VentilAid są niezbędne do utrzymania oddechu w obliczu komplikacji związanych z COVID19”.

Polscy naukowcy z firmy Urbicum utworzyli pierwszy w Polsce respirator drukowany w 3D, inżynierowie upublicznili swój projekt #VentilAid. Miłosz Lodowski nie kryje swojego zadowolenia: „Ok Kochani! Informuję przy czym robiłem ostatnie dni bardzo intensywnie… Ekipa moich kumpli zrobiła pierwszy polski respirator drukowany w 3D – w obecnej sytuacji może uratować niejedno życie, potrzebują pomocy lekarzy, ratowników, designerów, inżynierów” Następnie dodaje: „Przyjęte przez chłopaków z @Urbicum założenia @AidVentil to mini cena i łatwość produkcji – w sumie 1 sztuka kosztuje ok. 200PLN, to pozwoli produkować to i w Afryce i w Azji, a jak pomożecie – to może i w Polsce, z pewnością może pomóc Włochom i Hiszpanom! Wszędzie! #VentilAid”

Dumny z sukcesu Lodowski zaznacza, że swą pomoc zadeklarowali znani politycy: „Przed chwilą dzwonił do mnie Premier @Jaroslaw_Gowin zadeklarował pomoc, jesteśmy już w kontakcie z premier @PiotrGlinski i minister @michaldworczyk – jest energia i deklarowane wsparcie! #PolacyToZdolneBestie ;)”.

 

Opracowanie: Ilona Dziadek

Źródło: tysol.pl

Dodaj komentarz