fbpx

Nazwali jej głos anielskim. Czy to naprawdę ‘Dancing Queen’ ABBY?

Uczestniczka programu America’s Got Talent, urocza Debbii Dawson przeżyła niedawno niezapomniany wieczór podczas przesłuchań do programu. Po wspaniałym wykonaniu popularnej piosenki pop “Dancing Queen” w nowej, zaskakującej odsłonie, dziewczyna otrzymała owację na stojąco. Urzekła też internautów w mediach społecznościowych.

Debbii Dawson to piosenkarka, autorka tekstów i producentka, która specjalizuje się w Indie Pop i R&B. Dawson urodziła się w Minnesocie, a przed osiedleniem się w Los Angeles przeprowadziła się do San Francisco. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych, akustycznych aranżacji popularnych piosenek, co właśnie uczyniła podczas przesłuchania do programu ‘AGT’. Debbii wykonała odświeżoną wersję utworu ABBA “Dancing Queen”, ale dopiero podczas refrenu publiczność zorientowała się, o jaki utwór chodzi.

Ambicją Debii Dawson jest wygranie “AGT”, dzięki czemu będzie mogła wyjść ze swojej skorupy i pokazać światu, co ją pasjonuje. Debii, która mieszka w Los Angeles, uważa, że muzyka to coś więcej niż pasja; to jej dziedzictwo. Przodkowie Debbii pochodzą z Indii. Jej dziadek wyszkolił się w grze na organach, szkicując węglem na betonie klawiaturę. Tak nauczył siebie, a potem jej ojca, który w końcu nauczył ją. Byli znakomitymi muzykami. Jej ojciec wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i tam ukończył studia.

Wokalistka podzieliła się też historią swoich rodziców, którzy spotkali się w college’u. Jej matka grała na fortepianie w sali ćwiczeń, a ojciec przypadkiem przechodził obok. Ostatecznie zakochali się w sobie.

Simon nie mógł powstrzymać się od żartu z faktu, że jej rodzice nie są obecni podczas przesłuchań, a to nie jest dobry znak. Dodał też, że Debbii wydaje się pewna siebie, gdy wchodzi na scenę, mimo zdenerwowania, a Mandel uznał, że już teraz Debbii ma jakość gwiazdy.  Juror dodał, że podobała mu się interpretacja jednego z najbardziej znanych utworów popowych wszech czasów i sposób, w jaki Debbii uczyniła go swoim własnym.

Ostatecznie wokalistka  otrzymała 4x tak od jurorów, którzy następnie nakłonili ją do wykonania telefonu do ojca. Wtedy to okazało się, że nieobecność rodziców wynika z faktu, że Debbii uprosiła ich, aby nie towarzyszyli jej w przesłuchaniach.

Zobaczcie wspaniały występ Debbie w całości:

Źródło: meaww.com

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

One thought on “Nazwali jej głos anielskim. Czy to naprawdę ‘Dancing Queen’ ABBY?

  • 22 maja 2023 at 22:46
    Permalink

    “Nazwali jej głos anielskim”. Tak jak jakby ktoś kiedykolwiek słyszał anioła.

    Reply

Dodaj komentarz