fbpx

Ridley Scott ujawnił, że scenariusz do kontynuacji „Gladiatora” właśnie powstaje

Ridley Scott planuje zająć się drugą częścią „Gladiatora”, gdy tylko skończą się prace nad filmem „Kitbag”, który jest jego kolejnym projektem.

Choć na kontynuację „Gladiatora” przyjdzie nam trochę poczekać, to prace nad scenariuszem już ruszyły. Odpowiadać za niego będzie pisarz i scenarzysta Peter Craig, znany z filmów „Miasto złodziei”, „Igrzyska śmierci: Kosogłos”, „Dziedzictwo krwi”, czy „Dwunastu odważnych”. Prawdopodobnie fabuła drugiej części „Gladiatora” skupi się na siostrzeńcu Kommodusa, Lucjuszu, i będzie się rozgrywać około 25 lat po zakończeniu pierwszej części.

„Gladiator” z 2000 roku, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, opowiada o losach generała Maximusa (Russell Crowe), prawej ręki cesarza i szczęśliwego męża i ojca. W wyniku podstępnych działań cesarskiego syna Kommodusa (Joaquin Phoenix), Maximus w jednej chwili traci swoją pozycję i rodzinę. Zostaje pojmany przez łowców niewolników i zmuszony do walki na śmierć i życie jako gladiator. Film ten zdobył 5 statuetek Oscara w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor, Najlepszy dźwięk, Najlepsze efekty specjalne oraz Najlepsza scenografia.

 

Źródło: zloteprzeboje.tuba.pl

Dodaj komentarz