fbpx

Rodzina postanowiła zrobić darmową bibliotekę w pniu starego drzewa

Mimo że żyjemy w świecie, w którym za pomocą jednego przycisku mamy dostęp do nieograniczonej wiedzy, warto czasem sięgnąć po papierowe książki, gdyż jest w nich coś magicznego i ważnego. Przewracanie stron, gdy jest się zanurzonym w literackiej opowieści, to coś czego nie da się zastąpić ekranem wyświetlacza.

Organizacja non-profit o nazwie Little Free Library pomaga podtrzymać tradycję czytania, budując małe, darmowe biblioteki, w których lokalne społeczności mogą wymieniać się książkami. Zbudowano już ponad 75 tys. miniaturowych księgozbiorów w 88 krajach.

Jedna z najbardziej zjawiskowych została stworzona w Coeur d’Alene w stanie Idaho w USA. Sharalee Armitage Howard, bibliotekarz, artysta i były introligator, zdecydował, że pień który pozostał po 110-letnim drzewie będzie idealnym miejscem na “Little Tree Library”. W innym wypadku zostałby wykopany i przetworzony na opał.

Pniak został wyrzeźbiony od wewnątrz, przykryty dachem, zainstalowano w nim nastrojowe oświetlenie, wewnątrz i na zewnątrz. Powstała w ten sposób kolejna, bezpłatna biblioteczka, zachęcająca do czytania, w której można wymieniać się książkami.

 

Dodaj komentarz