fbpx

Nauczycielka nie zgodziła się, aby sparaliżowane dziecko zostało w domu podczas klasowego biwaku

10-letnia Maggie Velasquez cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka do przemieszczania musi używać specjalnego chodzika. Jednak, jak zapewnia jej mama Michelle, pomimo swojej niepełnosprawności Maggie jest niezwykle radosnym dzieckiem. Podobnie jak jej rówieśnicy, uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu.

Niestety jej chodzik kompletnie nie nadaje się do chodzenia po leśnych szlakach, więc gdy klasa Maggie miała wybrać się na szkolną wycieczkę i biwak w lesie, wszystko wskazywało na to, że dziewczynka nie będzie w stanie towarzyszyć swoim kolegom i koleżankom.

Właśnie wtedy jej nauczycielka, Helma Wardenaar, postanowiła, że zrobi wszystko, aby jej uczennica mogła wziąć udział w wyprawie razem z pozostałymi uczniami. Na początku Helma rozważała użycie wózka, jednakże ze względu na warunki terenowe, pomysł ten został odrzucony. Koncepcje były różne, w rozważaniach pojawił się nawet kucyk, na którego grzbiecie Maggie mogłaby podróżować.

Ostatecznie nauczycielka postanowiła skontaktować się z firmą sprzedającą sprzęt wspomagający turystykę osób niepełnosprawnych. Szukała rozwiązania, dzięki któremu będzie mogła nieść Maggie na plecach. Nie było to jednak takie proste, przez godzinę sprzedawca próbował znaleźć odpowiedni sprzęt, jednak bez powodzenia. W końcu jednak się udało, ten sam pracownik oddzwonił po dwóch tygodniach, mówiąc, że znalazł idealne rozwiązanie na taką wyprawę.

Plecak o nazwie „Free Loader” nie był tani, kosztował ją 300 dolarów, w dodatku pani Helma nosiła dziewczynkę na własnych plecach. Ale jak sama wspomina – było warto. Największą nagrodą za jej trud był szczery uśmiech Maggie. Dziewczynka była bardzo szczęśliwa, że mogła wziąć udział w upragnionym biwaku.

Nauczycielce, która z własnej inicjatywy zrobiła wszystko by Maggie nie czuła się wykluczona, należą się ogromne wyrazy uznania i szacunku.

 

2 thoughts on “Nauczycielka nie zgodziła się, aby sparaliżowane dziecko zostało w domu podczas klasowego biwaku

Dodaj komentarz