fbpx

Kazou – niewidomy kot który widzi sercem

Kazou został odnaleziony jako młody kociak, z poważnymi powikłaniami po kociej grypie. Stracił z tego powodu wzrok, jednak zdaniem właścicielki Sabine Fallend, nie stracił nic ze swojego uroku. Zajmująca się fotografią miłośniczka zwierząt, uczyniła go głównym bohaterem swoich fotografii.

Koci katar, zwany też kocią grypą, to poważna przypadłość, która może spotkać koty w każdym wieku. Najczęściej głównie jednak chorują te najmłodsze i najstarsze , z osłabioną odpornością. Choroba tajest bardzo zaraźliwa i bardzo niebezpieczna dla mruczących czworonogów. Jest to zapalenie górnych dróg oddechowych, wywołane wirusami i bakteriami, któr może skończyć się nawet śmiercią zwierzaka. Są też powikłania, – jak w przypadku Kazou – które objawiają się wrzodami rogówki, zakażeniem gałki ocznej i w efekcie utratą oczu.

Jednak jak widać jednak na zdjęciach, Kazou mimo ułomności, wyrósł na wyjątkowo pogodnego i śmiałego kota. Tak też opisuje go jego właścicielka, która fotografując go wyjątkowo często, a zdjęcia zamieszcza na profilu Kazou – das Blindkatzi na Facebooku. Stworzyła nawet specjalny kalendarz, którego głównym bohaterem jest jej wyjątkowy pupil.

– Każdy, kto spotyka Kazou, jest zachwycony jego uroczym usposobieniem. Choć nie ma oczu, założę się, że potrafi patrzeć na świat swoim sercem. Jestem pewna, że to potrafi! – czytamy wypowiedź Sabine, na łamach portalu Bored Panda.

One thought on “Kazou – niewidomy kot który widzi sercem

Dodaj komentarz