fbpx

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała szpitalowi fotele dla rodziców

Problem „koczowania” rodziców przy szpitalnych łóżkach znany jest od lat. Większość szpitali do tej pory nie jest w stanie zapewnić godnych warunków dla tych, którzy czuwają przy swoich pociechach. W mediach społecznościowych pojawiały się zdjęcia śpiących na podłodze, zmęczonych opiekunów.

Fundacja WOŚP postanowiła pochylić się nad tym problemem, dokonując zakupu 47 wygodnych, rozkładanych foteli, które otrzymał Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Trafiły na pediatrię, laryngologię i dziecięcy OIOM, dzięki czemu rodzice najmłodszych pacjentów będą mogli czuwać przy swoich pociechach w komfortowych warunkach.

Personel szpitala od dawna otrzymywał sygnały od rodziców, że na oddziałach dziecięcych brakuje foteli czy leżanek. Kiedy WOŚP przysłała informacje, że planuje tego typu zakupy, USK w grudniu złożył zamówienie.

Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na 40 foteli dla pediatrii, cztery na dziecięcy OIOM, trzy na laryngologię, a także 15 leżanek. I w końcu do nas trafiły. Są bardzo wygodne. Mamy nadzieję, że posłużą rodzicom naszych pacjentów przez wiele lat – mówi Anna Niesmak-Puć z Uniwersyteckiego Szpitala Uniwersyteckiego w Opolu.

Nowe meble mają specjalne kółka, niczym szpitalne łóżka, aby łatwo je przemieszczać między salami. Wykonane są z materiału, który ułatwia dezynfekcję. Są rozkładane, co na pewno zadowoli każdą zmęczoną mamę, czy wyczerpanego tatę. Czerwoną kolorystyką nawiązują, rzecz jasna, do tej znanej z orkiestrowego serduszka.

Szpital pochwalił się fotelami na jednym z portali społecznościowych. Przeszło setka pozytywnych komentarzy pod postem najlepiej pokazuje jak bardzo były one potrzebne. Fotele przed pierwszym użyciem zostały zdezynfekowane i już wjechały na oddziały. Są do dyspozycji rodziców. Jak deklaruje szpital, nieodpłatnie. Personel czeka jeszcze na 15 leżanek, również zakupione z pieniędzy zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Źródło: tvn24, facebook

Dodaj komentarz