fbpx

W wieku 95 lat obronił tytuł magistra. W planach ma doktorat

Wiek nie stanowi bariery, co udowodnił David Marjot, który mając 95 lat zdobył stopień magistra współczesnej filozofii europejskiej na Kingston University w Wielkiej Brytanii, a obecnie rozważa podjęcie studiów doktoranckich.

David Marjot, rezydent Surrey i emerytowany psychiatra, który uzyskał tytuł lekarza 72 lata temu, w 1952 roku, zdecydował się na dalsze kształcenie.

W efekcie, jako 95-latek, uzyskał tytuł magistra, stając się tym samym najstarszym absolwentem na swojej uczelni.

Podczas ceremonii wręczenia dyplomów, jego wkroczenie na scenę zostało przyjęte owacją na stojąco od studentów i pracowników uniwersytetu, z synem i zięciem u boku.

W rozmowie z BBC przyznał, że studiowanie w późnym wieku było „trudne” ze względu na osłabioną pamięć, jednak zachęcał innych, myślących o powrocie do edukacji po latach, do podjęcia wyzwania. Podkreślił również wartość doświadczeń zyskanych dzięki światowej klasy wykładowcom i pozytywny wpływ nauki na jego życie.

Marjot podkreślał znaczenie stawiania sobie nowych celów, niezależnie od wieku, i wskazywał, jak edukacja pomogła mu poradzić sobie ze stratą żony po 65 latach małżeństwa. Rozważa teraz rozpoczęcie studiów doktoranckich w niepełnym wymiarze godzin, co mogłoby doprowadzić do zdobycia tytułu doktora po przekroczeniu 102 roku życia.

Jego osiągnięcie zaimponowało profesor Stelli Sandford, wykładowcy na uniwersytecie, która wyróżniała jego bogate doświadczenie zawodowe i wiedzę, jaką wniósł do akademickich dyskusji, podkreślając, jak ważna jest różnorodność pokoleniowa w edukacji.

David Marjot zapisuje się na listę jednych z najstarszych absolwentów w Wielkiej Brytanii, tuż za 96-letnim Archie White, który w 2021 roku ukończył studia na Uniwersytecie w Brighton.

Dodaj komentarz