fbpx

W jednej z prudnickich piwnic pojawiły się jadalne grzyby

W jednej z prudnickich piwnic pojawiły się grzyby. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to grzyby jadalne. Odkrycia dokonał jeden z miejscowych przedsiębiorców.

– Od roku prowadzimy bardzo intensywne prace budowlane, aby oddać ten budynek we wrześniu do użytku. Ostatnim etapem czyszczenia były piwnice. Oprócz tego, że jest to skład różnego rodzaju materiałów budowlanych, okazało się, że przyszły do nas grzyby, co jest dosyć nietypowe. Uwielbiam grzyby zbierać, ale robię to naturalnie w lesie,  tutaj grzyby odnalazły mnie, a jestem wielce ich fanem – mówi w wywiadzie dla Kuriera Opolskiego Wojciech Bondurowski, prudnicki przedsiębiorca.

– Coś co zostało do zaprawy wniesione, a innej drogi nie widzę, w 1901 roku, nagle pokazało że żyje. Jest to fenomen polegający na tym, że minęło już wiele lat od daty powstawania tego obiektu. Teraz pokazał on swoją tajemnicę. Nie będziemy budowali tu żadnej sensacji, natomiast pokazuje to, jak silnymi organizmami są grzyby – komentuje Ryszard Bandurowski, prudnicki przedsiębiorca, miłośnik ekologii.

Źródło: tvp3 opole

Dodaj komentarz