fbpx

Poruszająca akcja rodziców dzieci z zespołem Downa

Rebbeca Carless jest matką czteroletniego Archiego, który urodził się z syndromem Downa. Kobieta wraz z kilkudziesięcioosobową grupą rodziców czterolatków postanowiła przygotować film, na którym wspólnie z dziećmi śpiewają w samochodzie. Inspiracją był popularny show „Carpool Karaoke” Jamesa Cordena, do którego zaprasza on znane osobistości ze świata show-biznesu.

„Chciałyśmy pokazać, że jesteśmy zwykłymi mamami, kochamy nasze dzieci, a one kochają nas i są takie same jak inne czterolatki. Nie zamienilibyśmy ich nigdy” – tłumaczy Rebbeca.

Carless ma troje dzieci, w tym czteroletniego Archiego, który ma zespół Downa. Jest jedną z kilkunastu członków internetowej grupy o nazwie „Designer Genes”, skupiającej dla rodziców z dziećmi z zespołem Downa urodzonymi w latach 2013–2014. Inspiracją dla Carless do nakręcenia filmu było nagranie grupy Singing Hands, która robi rymowanki w Makaton, będące formą języka migowego, przeznaczoną dla posługujących się mową w stopniu ograniczonym bądź też niemówiących wcale.

Dodaj komentarz