fbpx

Kubeczki z fusów z kawy jako alternatywa dla jednorazówek

Prawie 99% świeżo mielonej kawy stanowią fusy, które po spożyciu naparu trafiają do kosza. Grupa młodych ludzi z Niemiec postanowiła stworzyć z nich biodegradowalne kubki.

Pomysłodawcą projektu jest Julius Lechner, który założył start-up Kaffeeform. Mężczyzna zauważył, że większość kawy po spożyciu trafia do śmieci. Według statystyk, przeciętny Niemiec zużywa w ciągu roku około 7 kg ziaren kawy. Odpady z tego napoju są w pełni biodegradowalne, mogą stanowić również nawóz dla roślin.

Julius zaprosił do współpracy zarówno domowych smakoszy kawy jak i kawiarnie, które każdego dnia produkują dziesiątki kilogramów odpadów z ziaren. Kubki produkowane przez start-up Kaffeeform są w 100% biodegradowalne i w 40& składają się z odpadów po kawie. W Stanach Zjednoczonch każdego roku zużywa się ponad 120 miliardów jednorazowych kubeczków, które nie nadają się do odzysku. W Wielkiej Brytanii ponad 2,5 miliarda. Propozycja Lechnera może okazać się genialną alternatywą dla zanieczyszczających środowisko jednorazówek.

Źródło: kaffeeform.com

Dodaj komentarz