fbpx

W Katowicach powstało miejsce, do którego można przynieść niepotrzebne rzeczy i zabrać te, których potrzebujemy

W Katowicach powstało miejsce, do którego można przynieść rzeczy zalegające nam w domowych zakamarkach i zabrać te, których potrzebujemy. Charytatywny Punkt Pomocy Rzeczowej Otwarta Szaf mieści się przy ulicy Gliwickiej 81, inicjatorem pomysłu jest Ekumeniczna Fundacja Bethlehem. Jest to miejsce, w którym rzeczy się nie kupuje, ale można je sobie po prostu zabrać. Można tam przynosić, np. ubrania czy zabawki, które będą czekały na osoby, którym się jeszcze przydadzą.

Działalność Punktu wspierają wolontariusze wraz z koordynatorem projektu Ewą Wiktorowicz, przy współpracy z Zarządem Fundacji. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.

– Fundacja otrzymała już masę bardzo dobrej jakości ubrań, firan, zasłon, obrusów, pościeli i wielu innych potrzebnych rzeczy, a dla najmłodszych zabawki, gry planszowe, puzzle, książki – informuje katowicki magistrat.

Można również przynieść rzeczy, których nie potrzebujemy i zabrać ze sobą to co nam się przyda. Przedmioty, które trafiają do „Otwartej Szafy” powinny być czyste i zadbane, by mogły trafić w kolejne ręce.

– Dużo słyszymy o hejtowaniu, mowie nienawiści, prześladowaniu czy wykluczeniu, a tak mało się słyszy o szacunku do drugiego człowieka, tak mało o miłości i życzliwości, dlatego uczynię wszystko, by stworzyć miejsce otwarte dla każdego […] – dla każdego bez jakichkolwiek podziałów i wykluczeń i bez mowy nienawiści, bo tylko wtedy ta inicjatywa będzie służyła dobru wszystkich… – powiedział Prezes Fundacji ks. Krzysztof Nieciąg.

Otwarta Szafa pełni również funkcję informacyjną dla potrzebujących pomocy z zakresu: porad prawnych, punktów noclegowych, doraźnych punktów pomocy medycznej, wsparcia psychologicznego, czy wskazania punktu wydawania bezpłatnych posiłków oraz miejsc aktywizacji dla seniorów oraz dzieci i młodzieży, a to wszystko przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Katowicach.

W Charytatywnym Punkcie Pomocy Rzeczowej znajduje się również tablica informacyjna dotycząca większych przedmiotów do wydania, takich jak: meble, wózki dziecięce czy inwalidzkie, sprzęt AGD, RTV i innych, które można tu bezpłatnie nabyć.

Źródło: mojekatowice.pl

Dodaj komentarz