fbpx

Społeczeństwo doceniło trud personelu medycznego – powstał wymowny mural w centrum Warszawy

Codziennie służba medyczna walczy z koronawirusem, nie bacząc na własne życie i zdrowie. W ramach podziękowania namalowano specjalny mural dla naszych bohaterów.

Media stale dostarczają nowych informacji odnośnie COVID-19. Jednak bezpośrednie relacje osób zaangażowanych w działania są pełne realizmu, ale i smutku. To wtedy uświadamiamy sobie jak ważni są ci, którzy podejmują walkę z niewidzialnym wrogiem.

Według relacji medyków stale brakuje środków prewencyjnych, w tym odzieży i maseczek ochronnych, a jeśli już je otrzymają to bywa, że praca w nich praktycznie jest niemożliwa.  Zaś za publiczną krytykę braku pomocy ze strony państwa dyscyplinarnie zwolniona została położna z 26-letnim stażem pracy! Medycy na czas epidemii wyprowadzają się z własnych domów, aby nie narażać bliskich. Warunki pracy są skandaliczne, służba musi pracować po kilkanaście godzin, nierzadko bez przerw na jedzenie czy picie. Lekarze spotykają się z kłamstwem pacjentów,  przez których trafiają na kwarantannę, po czym znów powracają do miejsc pracy, by narażać siebie i swoje zdrowie. Warto zastanowić się, czy służba zdrowia jest wystarczająco doceniania? Czy możemy coś dla nich zrobić i pomóc im przetrwać ten trudny czas?

By w skromny sposób podziękować za trud włożony w codzienną walkę o życie tysięcy ludzi powstał mural na wzór zagranicznych grafik umieszczanych w Internecie. W pracę nad przygotowaniem malunku zaangażował się znany partner – Good Looking Studio. Projektanci zrezygnowali ze swojego częściowego wynagrodzenia za wykonanie muralu, zaś Wspólnota  Mieszkaniowa „Tamka 37” bezpłatnie udostępniła ścianę.

Nie bądź bierny i wesprzyj zespół medyczny! Weź udział w zbiórkach:

#PolskaWalczy,  #RazemDlaLekarzy, #DajmyOddech, #PosiłekDlaLekarza, #LiczySieCzas

 

 

Opracowanie: Ilona Dziadek

Źródło:   natemat.pl

Dodaj komentarz