fbpx

14 grudnia 2020 czeka nas Nów Księżyca w znaku Strzelca oraz całkowite zaćmienie Słońca

14 grudnia 2020 czeka nas Nów Księżyca w znaku Strzelcu oraz całkowite zaćmienie Słońca. Ten nów rozpocznie w końcówce niezwykłego roku serię ważnych zjawisk na niebie, które wpłyną zarówno na całą ludzkość, jak i każdego człowieka z osobna.

Czasem nów Księżyca działa na człowieka silniej niż pełnia. Ma wpływ na energetykę ludzkiego ciała, na ciśnienie krwi. Przed nowiem i w samym nowiu łatwiej reagujemy emocjonalnie i szybciej łapiemy infekcje. Możemy czuć się słabsi, senni, zmęczeni mocniej niż zwykle. I to zupełnie normalne. Przygotowujemy się do działania, ale najpierw odpoczywamy i nabieramy sił.
Nów Księżyca w Strzelcu to czas wyjścia poza ramy ograniczających nas przekonań, otwierania się na wizje i marzenia. Jak każdy nów, także i ten może odkryć nasze najgłębsze pragnienia i zasiać ziarno intencji.

W trakcie nowiu warto wziąć kąpiel, która zmyje z nas starą energię i fizyczne zmęczenie. Ten rytuał wodny należy przeprowadzić, używając np. himalajskiej soli oraz kilku kropel olejków eterycznych. Można przy tym otoczyć się świecami czy zapachem ulubionego kadzidła. Warto też zrobić porządki, poukładać rzeczy, odświeżyć przestrzeń w mieszkaniu, ale także pomedytować, poćwiczyć jogę, porozciągać się spokojnie podczas słuchania ulubionej muzyki. Wszechświat jest wrażliwy na nasze wibracje. Zadbajmy o ich podwyższenie, bo to oznacza też zwyczajnie lepsze samopoczucie

Myślenie o przyszłości w trakcie nowiu Księżyca to nie wszystko. Nasze intencje zostaną wzmocnione, dopiero gdy będą wizualizowane lub spisane na kartce papieru. Codzienne manifestowanie pragnień przybliża nas do ich realizacji. Wszechświat współpracuje z podświadomością, jeśli wszystkie nasze intencje są szczere i… zaczynamy też działać w kierunku ich realizacji. Po nowiu oczywiście. Po takim naturalnym wypoczynku zróbmy pierwszy krok.

Najbliższy nów Księżyca będzie wzmocniony całkowitym zaćmieniem Słońca, które nastąpi 14 grudnia 2020 r. Całkowite zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy pozorna średnica Księżyca jest większa niż Słońca, blokując całe bezpośrednie światło słoneczne, zamieniając dzień w ciemność. 14 grudnia 2020 Księżyc przesłoni Słońce nad Pacyfikiem. Jego cień przetnie południowy kraniec Ameryki Południowej i tam, w Argentynie, będzie widoczne maksimum trwające 2 minuty i 9 sekund.

 

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Dodaj komentarz