fbpx

Aleksandrów Łódzki. Samorząd otwiera „okno życia dla zwierząt”

Władze Aleksandrowa Łódzkiego zapowiedziały otwarcie punktu, w którym bez żadnych konsekwencji i za darmo będzie można zostawić niechciane zwierzęta. Wszystko po to, żeby nie dochodziło do sytuacji jak sprzed tygodnia, kiedy to na terenie gminy odnaleziono dziesięć porzuconych, malutkich szczeniaków.

Według informacji przekazanej przez Agatę Kowalską, rzecznika aleksandrowskiego magistratu, samorząd od lat stara się walczyć o poprawę jakości życia zwierząt.

– Finansujemy darmową sterylizację, przygarniamy porzucone zwierzęta i znajdujemy im nowe domy – wylicza rzeczniczka.

Nowa inicjatywa ma ruszyć już od kwietnia. Wszystko po to, żeby niechciane psy i koty mogły zostać bezpiecznie oddane pod opiekę samorządu.

– Stawiamy tylko jeden warunek. Oddający nam zwierzęta właściciel musi poddać rodziców szczeniąt sterylizacji. Wszystko po to, żeby uniknąć sytuacji, że jedna osoba będzie zwracać się do nas kilkukrotnie. Oczywiście nic za to nie zapłaci, to miasto pokrywa koszty – dodała Agata Kowalska.

Umowa z przychodnią

Miasto podpisało umowę z przychodnią weterynaryjną przy ulicy Bratoszewskiego w Aleksandrowie, która ma się zająć porzuconymi zwierzętami.

Podczas umówionej wizyty, właściciel będzie musiał zrzec się prawa do zwierząt i zobowiązać się do sterylizacji zwierząt, którymi się opiekuje.

– Będziemy starali się płynnie podchodzić do pojawiających się potrzeb. Jeżeli ktoś będzie koniecznie chciał oddać zwierzęta wcześniej, niż w wyznaczonym terminie to też się dostosujemy – dodaje rzeczniczka aleksandrowskiego magistratu.

Samorząd spodziewa się niechcianych zwierząt nie tylko z okolicy, ale również z całego województwa.

Dodaj komentarz