fbpx

Bezdomny czytał wciąż tę samą książkę. Przechodzień dał mu 300 nowych

Na jednej z ulic Las Vegas bezdomny mężczyzna czytał w kółko tę samą książkę. Zauważył to przechodzący mężczyzna i postanowił pomóc. Ofiarował mu swój czytnik Kindle.

Mężczyzna z San Diego, który podarował bezdomnemu czytnik e-booków, chce pozostać anonimowy, ale opowiedział mediom, jak pomógł bezdomnemu. A było tak: w ubiegłym tygodniu wybrał się w podróż służbową do Las Vegas. Na jednej z tamtejszych ulic minął mężczyznę, który czytał książę. Spotykał go jeszcze kilkakrotnie. Spostrzegł, że bezdomny o imieniu Paul wciąż czyta tę samą brudną, starą i zużytą książkę.

  • Podszedłem do niego i po prostu zapytałem, czy lubi czytać – tłumaczy portalowi „The Huffington Post”.

Przechodzień przypomniał sobie, że ma przy sobie swój czytnik Kindle. Dał go więc bezdomnemu i wyjaśnił, jak z niego korzystać. W kolejnych dniach był świadkiem, jak Paul cieszy się z nowego urządzenia. Zrobił mu zdjęcie z czytnikiem i wrzucił na portal Reddit, podpisując się nickiem „mjuad”. Historia od razu przykuła uwagę internautów, a zdjęcie Paula zostało wyświetlone ponad 2 mln razy. Temat natychmiast podchwyciły media na całym świecie.

  • Cieszę się, że mogłem komuś pomóc w tak prosty sposób – przyznał ofiarodawca. – Jeśli mogę sprawić, że ktoś nie będzie głodny przez jeden dzień albo zmienić choć trochę codzienne życie na lepsze, to zawsze dam z siebie wszystko. Mam też nadzieję, że takie proste gesty zachęcą innych do robienia podobnych rzeczy.

Na ofiarowanym czytniku jest około 300 książek, takich autorów jak William Faulkner, Ernest Hemingway, Cormac McCarthy, George R.R. Martin i James Joyce.

Przed wyjazdem przechodzień dał też bezdomnemu ładowarkę i swój adres, na który Paul będzie mógł wysłać urządzenie, jeśli będzie potrzebował więcej materiałów do czytania.

Źródło: www.wyborcza.pl

Dodaj komentarz