fbpx

10 letnia dziewczynka chce zmieniać świat przy pomocy małej bransoletki

10-letnia Leah Nelson wymyśliła nową inicjatywę, którą można potraktować, jako bardzo ciekawy eksperyment społeczny. Jej program o nazwie „Ponieważ mi zależy” polega na propagowaniu życzliwego zachowania wobec innych ludzi.

To o co prosi dziewczynka jest proste – zrób coś miłego dla innej osoby, nieważne czy będzie to dobre słowo, czy kupienie kawy. Następnie przypieczętuj całą „umowę” przy pomocy bransoletki. Bransoletka będzie przechodzić z osoby na osobę z każdym dobrym uczynkiem.

Leah zachęca do dzielenia się historiami o dobrych uczynkach na Twitterze (#BecuzICare11) – „W świecie gdzie istnieje tyle problemów, pokażmy innym ludziom, jak bardzo są wartościowi”

Wielu dorosłych których spotkała nie podeszło poważnie do jej inicjatywy, Leah się tym jednak nie przejmuje, wie jak trudno zmienić ludzkie zwyczaje.

„Chcę tylko, aby świat stał się lepszym miejscem. Wielu ludzi ma powody do tego aby się złościć i wyładowywać tą złość na innych, czasem jednak warto zrobić coś innego, jeden miły gest może wszystko zmienić”

Źródło: fox40.com

Dodaj komentarz