fbpx

Wielki przełom w metodach wychowawczych. Polska odsłona metody „Świadome rodzicielstwo”

Świadome Rodzicielstwo (ang. Conscious Parenting) wzbudza wiele emocji na całym świecie oraz inspiruje rodziny do zmiany stylu życia, przekonań oraz analizy schematów społecznych i kulturowych, w których funkcjonują.

Jej autorka – dr Shefali Tsabary została nazwana przez Oprah Winfrey najlepszą psycholog rodzinną i jest częstym gościem jej programu. Jest też autorką wydanych po polsku wartościowych książek o świadomym rodzicielstwie w praktyce.

 

Coaching Rodzicielski – Świadome Rodzicielstwo

Istnieje wiele podejść i metod wychowawczych, które w głównej mierze koncentrują się na dziecku. W przeciwieństwie do nich Świadome Rodzicielstwo skupia się na rodzicu i pokazuje wychowanie z zupełnie innej perspektywy – jako głęboki proces rozwojowy. Pozwala również nawiązać głęboką relację z samym sobą i dopiero dzięki temu z własnym dzieckiem.

Podczas seminarium „Coaching Rodzicielski – Świadome Rodzicielstwo” uczestnicy wezmą udział w prelekcjach oraz warsztatach prowadzonych przez wybitnych polskich i zagranicznych praktyków zajmujących się coachingiem rodzicielskim. Gościem specjalnym będzie dr Shefali Tsabary (prelekcja online – streaming na żywo).

Organizatorzy  zapraszają rodziców, pedagogów, psychologów, nauczycieli, coachów, trenerów, specjalistów pracujących z dziećmi oraz wszystkie osoby zainteresowane Świadomym Rodzicielstwem i rozwojem osobistym.

O czym?

Dla przykładu temat, którym zajmie się dr Shefali Tsabary w Polsce brzmi: „Świadome rodzicielstwo a dyscyplina”.

 

Dlaczego dyscyplinowanie dzieci nie działa?

Wszystkie dzieci bardzo pragną więzi – nie korygowania. Dlaczego potrzebujemy prawdziwego połączenia z naszymi dziećmi, zamiast przekonania, że musimy ciągle je poprawiać.

 

Czego dzieci tak naprawdę potrzebują i jak my dorośli możemy im to dać? One nie chcą niczego więcej, niż pewności, że są kochane za to kim naprawdę są w swojej autentyczności. Niedocenianie dzieci za to kim są, jest przyczyną wszelkich negatywnych zachowań, problemów psychologicznych i dysfunkcji socjologicznych, włączając w to zachowania przestępcze. Nawet najprostsza sytuacja może poważnie nadszarpnąć lub wręcz zerwać naszą więź.

 

Dzieci natychmiast odbierają nasze wibracje i w przeciągu milisekund zostaje nadany wiodący ton dla naszej wzajemnej interakcji. Obserwowanie oznacza widzenie tego, co faktycznie dzieje się w danej chwili. Żeby być świadkiem trzeba pielęgnować umiejętność wycofania się z roli rodzica i po prostu obserwować to, co się wydarza.

 

W jaki sposób uzyskać i utrzymać ten dystans w życiu codziennym i dlaczego warto to robić?

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontrolować nasze dzieci i co możemy zrobić, żeby w pełni zrozumieć ten mechanizm i dokonać transformacji przekonań oraz zachowań?

Odpowiedzi na powyższe pytania padną z ust dr Shefali Tsabary w trakcie seminarium.

Gdzie i kiedy?

Seminarium „Coaching Rodzicielski – Świadome Rodzicielstwo”

Organizatorzy: Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji – Family Power www.familypower.edu.pl

Miejsce: Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Data: Niedziela 26 stycznia 2020 godz. 08:30 – 18:00

Rejestracja do 22 stycznia

Koszt uczestnictwa od 175zł.

 

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne na stronie:
https://www.kozminski.edu.pl/pl/jednostki/centrumcoachingu/coaching-rodzicielski-swiadome-rodzicielstwo/

 

Książki Dr Shefali wydane po polsku: „Bez kontroli”, Świadomi rodzice” i „Przebudzona rodzina” https://bialywiatr.com/autor/dr-shefali-tsabary/

Dodaj komentarz