Słowianie byli tu zawsze? Archeolodzy w szoku

Nas te odkrycia wcale nie dziwią, jednak warto odnotować odkrycie polskich genetyków. Podważają oni mianowicie teorię części polskich archeologów, którzy uważają, że Słowianie pojawili się w Polsce dopiero we wczesnym średniowieczu.

Wbrew opinii części archeologów, Słowianie nie przybyli do Europy dopiero we wczesnym średniowieczu. Tak przynajmniej wynika z badań genetycznych zespołu badawczego prof. Tomasza Grzybowskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu M. Kopernika w Bydgoszczy.
– Raczej skłanialibyśmy się ku autochtonizmowi Słowian, ale zastrzegając mocno, że cechy genetyczne wcale nie muszą być tożsame z charakterystyką kulturową właściwą dla tych populacji – mówi prof. Grzybowski w “Naukowym zawrocie głowy”.


Badania trwały prawie 10 lat. Naukowcy przebadali materiał genetyczny pobrany od 2,5 tys. osób z różnych populacji narodów słowiańskich.
Okazało się, że przodkowie niektórych z nich żyli w Europie już w epoce brązu  – czyli 4 tysiące lat temu, a może nawet już w Neolicie, siedem tysięcy lat temu.

 

 

Źródło: polskieradio.pl

 

One thought on “Słowianie byli tu zawsze? Archeolodzy w szoku

  • 15 grudnia 2018 at 01:30
    Permalink

    My Słowianie zawsze tu byliśmy bo jesteśmy Autochtonami a nie jakimiś przybłędami z mitycznych bagien prypeci pojawiającymi się dopiero we wczesnym średniowieczu. A to, że ”Polscy Naukowcy” czyli historycy oraz Archeolodzy klepią te bzdury, że Słowianie nie istnieli w czasach starożytnych, to tylko jest wina zacofanej Edukacji. W szkołach nadal powiela się absurdalne teorie o Słowianach oraz jakiś pustach osadniczych czy wymianie ludności, wzorując się na absurdach Gustafa Kossinny z czasów rozbiorów polski. Nie mały wpływ na ten stan rzeczy ma też kościół, który okres przed chrześcijańskiej polski stara się zamieść pod dywan lub przypiąć mu łatkę dziejów bajecznych.

    Reply

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: