fbpx

Słowianie byli tu zawsze? Archeolodzy w szoku

Nas te odkrycia wcale nie dziwią, jednak warto odnotować odkrycie polskich genetyków. Podważają oni mianowicie teorię części polskich archeologów, którzy uważają, że Słowianie pojawili się w Polsce dopiero we wczesnym średniowieczu.

Wbrew opinii części archeologów, Słowianie nie przybyli do Europy dopiero we wczesnym średniowieczu. Tak przynajmniej wynika z badań genetycznych zespołu badawczego prof. Tomasza Grzybowskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu M. Kopernika w Bydgoszczy.
– Raczej skłanialibyśmy się ku autochtonizmowi Słowian, ale zastrzegając mocno, że cechy genetyczne wcale nie muszą być tożsame z charakterystyką kulturową właściwą dla tych populacji – mówi prof. Grzybowski w „Naukowym zawrocie głowy”.


Badania trwały prawie 10 lat. Naukowcy przebadali materiał genetyczny pobrany od 2,5 tys. osób z różnych populacji narodów słowiańskich.
Okazało się, że przodkowie niektórych z nich żyli w Europie już w epoce brązu  – czyli 4 tysiące lat temu, a może nawet już w Neolicie, siedem tysięcy lat temu.

 

 

Źródło: polskieradio.pl

 

3 thoughts on “Słowianie byli tu zawsze? Archeolodzy w szoku

  • 15 grudnia 2018 at 01:30
    Permalink

    My Słowianie zawsze tu byliśmy bo jesteśmy Autochtonami a nie jakimiś przybłędami z mitycznych bagien prypeci pojawiającymi się dopiero we wczesnym średniowieczu. A to, że ”Polscy Naukowcy” czyli historycy oraz Archeolodzy klepią te bzdury, że Słowianie nie istnieli w czasach starożytnych, to tylko jest wina zacofanej Edukacji. W szkołach nadal powiela się absurdalne teorie o Słowianach oraz jakiś pustach osadniczych czy wymianie ludności, wzorując się na absurdach Gustafa Kossinny z czasów rozbiorów polski. Nie mały wpływ na ten stan rzeczy ma też kościół, który okres przed chrześcijańskiej polski stara się zamieść pod dywan lub przypiąć mu łatkę dziejów bajecznych.

    Reply
  • Pingback:I jeszcze raz – mam nadzieję, że ostatni – o turbolechii… – blog polski

  • Pingback:I jeszcze raz o Słowianach – w kontekście hinduskich wed… – blog polski

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: