fbpx

82-latek pracował w supermarkecie. Uruchomiono zbiórkę, by mógł przejść na emeryturę

82-letni Butch Marion, weteran amerykańskiej marynarki, musiał wciąż pracować na kasie w supermarkecie, ponieważ nie było go stać, aby przejść na emeryturę. Kiedy jego historia trafiła do sieci, pomogli internauci. Powstała zbiórka, podczas której udało się zebrać ponad 120 tys. dolarów. Dzięki pomocy 82-latek 4 stycznia po raz ostatni poszedł do pracy. — Bardzo to doceniam, choć nie wiem, czy naprawdę zasłużyłem — stwierdził.

Użytkownik TikToka Rory McCarty w połowie grudnia spotkał starszego pana pracującego w supermarkecie. Internauta postanowił pomóc mężczyźnie.

“Któregoś dnia robiłem zakupy w sklepie Walmart i obsługiwał mnie 82-letni mężczyzna o imieniu Butch. Byłem zdumiony, widząc, że ten drobny, starszy mężczyzna wciąż pracuje po 8-9 godzin dziennie” – napisał w opisie zbiórki, którą założył na portalu GoFundMe.

McCarty postanowił poznać historię staruszka. Okazało się, że pełne nazwisko 82-latka brzmi Butch Marion i pochodzi on z Cumberland w stanie Maryland. Oprócz tego, że kiedyś służył w marynarce wojennej, jest też ojcem i dziadkiem. Według McCarty’ego do dalszej pracy mimo zaawansowanego wieku zmuszały go względy finansowe — nie było go stać na przejście na emeryturę. Dlatego po kilku latach, gdy nie pracował, opiekując się chorym krewnym, powrócił do pracy. W supermarkecie był średnio 30 godzin tygodniowo.

“Chciałem pomóc temu weteranowi przeżyć resztę swojego życia, jeżdżąc do swoich dzieci na Florydzie” – napisał organizator zbiórki. “Żeby nie musiał już stać po 8 godzin dziennie. I by robił rzeczy, które by kochał, a których nie mógł robić z powodów finansowych” – dodał. McCarty postanowił pomóc i 18 grudnia założył zbiórkę na pomoc dla Butcha Mariona. Nagrane przy tej okazji wideo wraz z informacją o sytuacji mężczyzny obiegło media społecznościowe i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, zbierając na TikToku ponad 3,3 mln wyświetleń.

@bug_boys 82yr old Butch still putting in work. Has anybody seen the videos where a guy raised 180g’s to help an 82 yr old walmart employee retire. We ought to do that for Butch. Who would donate? #fyp #foryou #foryoupage #walmart #gofundme ♬ original sound – BugBoys

82-latek już po ostatniej zmianie na stanowisku kasjera

Do 9 stycznia udało się zebrać 124 tys. dolarów, a zbiórka trwa nadal. Dzięki tak dużej kwocie już w środę, 4 stycznia Butch Marion mógł odbyć swoją ostatnią zmianę jako kasjer i przejść na zasłużoną emeryturę. Tego dnia na miejscu pojawiła się ekipa lokalnej stacji Fox 5 Washington wraz z grupą osób poruszonych historią 82-latka oraz autorem zbiórki, który wręczył mężczyźnie czek na 108 tys. dolarów — tyle wówczas wynosiła suma zebrana podczas zbiórki.

— Bardzo to doceniam, choć nie wiem, czy naprawdę zasłużyłem — powiedział Butch w rozmowie ze stacją Fox 5. – Po prostu bardzo lubię rozmawiać z ludźmi i dogadywać się z nimi — dodał.

Reporter stacji David Kaplan przekazał, że Butch zamierza teraz odpoczywać. — Mówi, że chce usiąść nad rzeką, napić się piwa i cieszyć się życiem, co od teraz będzie mógł robić — powiedział.

Źródło: Insider, Tik-Tok, Go Fund Me

 

Dodaj komentarz