fbpx

Dzięki tej warszawskiej restauracji, każdy może kupić obiad bezdomnemu

Jest to inicjatywa, która umożliwia każdemu konkretne wsparcie osób bezdomnych i potrzebujących, poprzez zakup ciepłego posiłku. Organizatorem akcji, którą wsparły już setki osób, jest sieć restauracji Kuchnia za Ścianą oraz Fundacja Daj Herbatę. Zasada jest prosta: płacisz za kupon, bezdomny dostaje obiad. Żeby pomóc, nie trzeba nawet ruszać się z domu, bo kupon można zamówić przez internet.

Czasem mały gest może oznaczać bardzo wiele. Żyją wśród nas ludzie, dla których ciepły, domowy obiad, zjedzony bez skrępowania w miłej atmosferze to coś nadzwyczajnego. Sieć restauracji „Kuchnia za Ścianą” zorganizowała akcję wspierającą właśnie takie osoby.

Kupon zakupić może każdy – zaproszenie na obiad dla jednej osoby kosztuje 12,99zł. Za tę kwotę restauracja funduje osobie bezdomnej danie główne, składające się z dania mięsnego, surówek i dodatków. Kuchnia za Ścianą do każdego obiadu dokłada gratis zupę i kompot. Wszystkie kupony przekazywane są Fundacji Daj Herbatę, która od lat współpracuje z osobami bezdomnymi i doskonale zna ich potrzeby. Dla osób potrzebujących jest to okazja aby się spotkać, porozmawiać, w końcu poczuć się normalnie. Obiad mogą bez skrępowania zjeść na miejscu w lokalu, lub zabrać ze sobą na wynos.

„A wie pani, ja myślałem, że to żart jest. Bo jak to? Obiad w restauracji? Takiej prawdziwej? Ale byłem. W ostatni weekend. I wie pani? Dostałem obiad. Naprawdę. A jaki dobry!” – czytamy w poście zamieszczonym przez fundację na Facebooku.

 

Źródło: kuchniazasciana.pl, facebook.com/dajherbate

One thought on “Dzięki tej warszawskiej restauracji, każdy może kupić obiad bezdomnemu

Dodaj komentarz