fbpx

W lwowskim parku po raz pierwszy użyto kawowych fusów do walki ze śniegiem i lodem

W lwowskim parku po raz pierwszy użyto kawowych fusów do walki z lodem . Zrobiono to w ramach pilotażowego projektu w parku „700-lecie Lwowa”

Zauważono, że fusy po użyciu kawy mają właściwości ścierne i nie tylko nie szkodzą zielonym plantacjom, ale też mogą się im przydać. Istnieją informacje, że tak właśnie walczy się z lodem  również w parkach w Skandynawii. Przed takim użyciem fusy z kawy należy wysuszyć.

Jak powiedział jeden z organizatorów akcji –  Nie ma co do tego wątpliwości, że  fusów  nie będziemy na razie rozsypywać na drogach czy śródmiejskich alejkach w pobliżu budynków mieszkalnych. Na razie mówimy o parkach. Przede wszystkim fusy z kawy mają właściwości ścierne i wyglądają bardziej estetycznie w parku, ponieważ są naturalnym surowcem o ciemnym kolorze. Dodatkowo fusy z kawy mają użyteczne właściwości – poprawiają jakość gleby, pozytywnie wpływają na zieleń plantacji oraz nie wpływają negatywnie na kubki smakowe i łapy czworonogów.

Inicjatorzy mają nadzieję, że będzie to dobre rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne, ponieważ kawiarnie udostępniają ten zasób bezpłatnie.

 

 

 

 

Źródło: regionews.ua

 

 

Dodaj komentarz