fbpx

Ta miejsce przypomina Bag End. Wioska uchodzi za najpiękniejszą w Anglii

 

Miejscowość o nazwie Bibury to wieś w angielskim regionie Cotswolds. Choć ukryta i niewielka, często pojawia się na angielskich pocztówkach. Nic dziwnego, że przyciąga turystów z całego świata.

 

Cotswolds to malowniczy region w Anglii, który przyciąga turystów, marzącym o sielskim wypoczynku w tradycyjnej scenerii, niczym z książki Tolkiena. Bibury – wieś w tymże regionie – uważana jest za jedną z najpiękniejszych wiosek w Anglii. Miejsce często służy za tło urokliwych pocztówek, które przywodzą na myśl wspomnienia za dawnymi czasami. Charakterystyczną cechą miejscowości są domy z wapienia oraz kamienne, nieregularne murki budowane przez mieszkańców. Zwiedzając okolicę można poczuć się jak Bilbo Baggins. Jest  cicho i spokojnie, a imponujących rozmiarów ogrody przykuwają oko i rozpalają serca romantyków.

Jedną z głównych atrakcji jest farma pstrągów hodowlanych, na której można nabyć lokalne specjały: wino z czarnego bzu, nalewkę imbirową, świeże ryby i wędliny wyrabiane przez miejscowych producentów. Samo miejsce przypomina ogród botaniczny z rustykalnymi rzeźbami. Hotel Pod Łabędziem oferuje romantyczne noclegi i catering lokalny – niestety tylko dla zamożnych. Co śmielsi turyści decydują się jednak na przeprowadzkę. Niektóre domy i mieszkania są na sprzedaż – jednopokojowe lokum można nabyć za 200 tys. funtów. Życie płynie tu wolno, a mieszkańcy wyrabiają lokalną garmażerię, zajmują się ogrodami i rozmawiają ze sobą na ulicy. W tej wiosce z pewnością można poczuć się jak na wakacjach u babci.

-Bibury przez wielu uważana jest za najpiękniejszą wioskę Anglii. Jest tutaj mnóstwo historycznych budynków, które stwarzają niesamowity klimat; jeżeli chcecie poczuć kulturę Anglii i jej prowincjonalną tradycję, to Bibury jest miejscem, które musicie koniecznie odwiedzić – napisał youtuber, który prowadzi kanał „Przeludna wyspa”.

Pozostaje tylko spakować walizkę i kupić lot na weekend do Anglii. Aha! I jeszcze jedno. Nie zapomnijcie kupić pocztówek z Bibury!

 

 

 

 

Źródło: YouTube

Dodaj komentarz