fbpx

Tysiąc osób znów zobaczyło świat. Usunięto im zaćmę za darmo!

Dzięki niemu 1 tys. osób znów zobaczyło świat. Słynny youtuber – Jimmy Donaldson znany jako MrBeast – połączył siły z pewnym chirurgiem i wspólnie pomogli bezdomnym uleczyć ich wzrok przez usunięcie zaćmy.

Jimmy Donaldson to hojny 24-latek, który zasłynął za sprawą popularnego kanału na YouTube o nazwie MrBeast. Jimmy wpadł na pomysł jak pomóc osobom z zaćmą, których nie stać na fachową opiekę medyczną. Mężczyzna zwrócił się z prośbą do okulisty Jeffa Levensona – który zdecydował się podjąć trudnego zadania i usunąć wadę u wielu osób w krótkim czasie.

Youtuber i lekarz początkowo zgromadzili 40 osób. Listę potrzebujących otrzymali z placówek dla bezdomnych i bezpłatnych klinik. Wszystkie operacje usunięcia zaćmy odbyły się w ciągu jednego dnia. Reakcje osób, które znów zobaczyły świat były wzruszające.

Po prostu nie byłem sobą przez ostatnie 62 lata. Naprawdę widzę twoją twarz. – wyznał jeden z pacjentów.

Po tak ogromnym sukcesie Donaldson i Levenson postanowili pójść o krok dalej i znaleźć kolejne osoby z zaćmą, których nie stać na zabieg. Wraz z fundacją SEE International, która zapewnia bezpłatną opiekę okulistyczną na całym świecie, zgromadzili 1 tys. pacjentów. Wszystkie zabiegi przywracania wzroku udało się wykonać w ciągu trzech tygodni.

Na filmie nagranym przez Jimmy’ego Donaldsona zostały uwiecznione reakcje pacjentów, którym zdjęto opatrunki. Wielu z nich po raz pierwszy wyraźnie zobaczyło świat po latach życia z chorobą.

Odzyskanie wzroku to nie jedyny prezent od MrBeasta. Mężczyzna postanowił również pomóc pacjentom finansowo, w sumie przeznaczył na to 10 tys. dol. Oprócz tego przekazał 50 tys. dol. na fundusz jednej z głównych organizacji charytatywnych.

Filmik MrBeast na YouTube stał się prawdziwym wiralem – do tej pory obejrzało go 109 mln użytkowników.

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródła: YouTube

F7dobry

One thought on “Tysiąc osób znów zobaczyło świat. Usunięto im zaćmę za darmo!

Dodaj komentarz