fbpx

Czterolatka z Australii odnaleziona cała i zdrowa

Policja z Australii odnalazła zaginioną ponad dwa tygodnie temu czteroletnią Cleo Smith. Dziewczynka czuje się dobrze. Aresztowano mężczyznę, który może mieć związek z zaginięciem dziecka.

Dziewczynka została znaleziona w jednym z domów w Carnarvo, znajdującym się 75 km od miejsca, w którym zaginęła. Zastępca komisarza policji stanu Australii Zachodniej, Col Blanch potwierdził, że Cleo żyje i ma się dobrze.

—  Jeden z oficerów wziął ją w ramiona i zapytał: “Jak masz na imię?”. Odpowiedziała: “Nazywam się Cleo” — relacjonował funkcjonariusz.

Czterolatka wróciła już do rodziców. Aresztowano mężczyznę z Carnarvon, który może mieć związek z zaginięciem dziecka. Zostanie on wkrótce przesłuchany.

“Czuję ulgę. Koszmar Cleo i jej rodziny wreszcie się skończył. Chciałbym podziękować społeczności zachodniej Australii za jej pomoc w ciągu ostatnich kilku tygodni oraz podziękować policji w stanie Waszyngton, która wykonała niesamowitą robotę, aby sprowadzić Cleo do domu” – napisał na Facebooku premier Zachodniej Australii Mark McGowan, który wcześniej wyznaczył nagrodę w wysokości miliona dolarów za pomoc w odnalezieniu czterolatki.

Cle Smith zaginęła na kempingu Quobba Blowholes na zachodzie Australii. Czterolatka była tam z rodzicami i starszą siostrą. Rodzina dziewczynki zgłosiła jej zaginięcie w sobotę rano 16 października.

Jak przekazali policji, ostatni raz widzieli ją ok. godz. 1:30 w nocy z piątku na sobotę. Czterolatka spała w śpiworze na dmuchanym materacu, tuż obok łóżeczka swojej młodszej siostry. Namiot, w którym nocowała rodzina, miał dwie wydzielone komory — w jednej spali rodzice, w drugiej dzieci.

Śledczy, którzy zajmowali się sprawą, nie wykluczali, że mogło dojść do porwania. Od czasu zaginięcia dziewczynki trwały intensywne poszukiwania, w które włączyły się lokalna społeczność, policja  oraz wojsko.

Dodaj komentarz