fbpx

Victoria’s Secret pierwszy raz w historii zatrudniła modelkę „plus size”

Ali Tate-Cutler została poproszona o reprezentowanie nowej kolekcji bielizny Victoria’s Secret. Była to inicjatywa brytyjskiej firmy Bluebella, która współpracowała przy tworzeniu projektu. Modelka reprezentowana przez agencję Milk and Muse Model Management powiedziała, iż ma nadzieję, że jej rola w kampanii utoruje drogę do zwiększenia liczby reprezentowanych przez firmy kobiecych sylwetek.

Ali Tate nosi ubrania w rozmiarze 14 (XL). Ogłaszając na Instagramie, że weźmie udział w nadchodzącym projekcie, napisała:

„Zdaje się że jestem pierwszą osobą o rozmiarze 14 w Victoria’s Secret. Niezależnie od tego, jestem bardzo podekscytowana faktem, że mogę pracować z marką, którą uwielbiałam, gdy byłam nastolatką. Wielki krok we właściwym kierunku dla wszystkich ciał”.


 Modelka przyznała w rozmowie z E!, że „rozpoczęcie pracy z VS jest dla niej surrealistycznym przeżyciem”.

– Nigdy nie spodziewałam się tego, że zobaczę moje zdjęcie na ścianie obok najlepszych supermodelek na świecie – podkreśliła.

Victoria’s Secret w przeszłości spotkała się wielokrotnie z krytyką ze strony opinii publicznej i celebrytów za to, że nie obejmuje wszystkich rozmiarów.

– Mamy dość oglądania tego samego typu sylwetki – powiedziała Kate Upton w jednym z odcinków „Watch What Happens Live”.

– Musisz myśleć teraz o wszystkich, każda kobieta powinna być reprezentowana. W przeciwnym wypadku to nie ma sensu – dodała.

Wygląda na to, że teraz marka postanowiła naprawić swój błąd.

Źródło: instagram.com/ali_tate_cutler/, E!

Dodaj komentarz