fbpx

Wyślij kurę na… Madagaskar – akcja duchownego z Poznania

kura na madagaskar 625

Ks. Radosław Rakowski z jednej z jeżyckich parafii postanowił zbierać pieniądze na kury, które trafią na najuboższych rodzin żyjących na Madagaskarze. Duchowny zgromadził już środki na 150 ptaków.

Poznajemy historię kury, która marzy, żeby mieszkać na Madagaskarze. Dzięki nam będzie mogła tam żyć i znosić jaja. Możesz pomóc i kupić jej bilet lotniczy! Dzięki twojemu wsparciu przydomowy kurnik jakiejś rodziny na Madagaskarze zapełni się. Twoja kura będzie znosić jajka, które można przecież przyrządzić na 1000 sposobów i dostarczyć podstawowe witaminy oraz wartości odżywcze – w taki sposób ks. Radosław zachęca do pomocy ubogim mieszkańcom afrykańskiego państwa. – To nie żart – śmieje się duchowny. I dodaje: Naprawdę zbieramy na kury, choć pomysł może wydawać się szalony. Akcja „Kura na Madagaskar” ruszyła w sieci zaledwie kilka dni temu, a już udało się zgromadzić pieniądze na ponad 100 zwierząt. – Można wydać 20 zł i kupić jedną sztukę lub 100 zł i zasponsorować ubogim cały kurnik. Chcemy, by każdy z obdarowanych mieszkańców na miejscu otrzymał parkę – opowiada ks. Rakowski.

kura

Dlaczego Afryka? Duchowny tłumaczy, że na miejscu znajduje się jego kolega misjonarz, oblat o. Piotr Koman. – Wyjechał tam 6 lat temu, teraz zajmuje się około 30 wioskami znajdującymi się w samym sercu dżungli. Na początku zasugerował, żebyśmy zbierali środki na krowy, ale stwierdziliśmy, iż są zbyt drogie, a kura na miejscu kosztuje ok. 5 dolarów – opowiada. Ksiądz zwraca uwagę, iż przedstawiciele plemienia Betsimisaraka, którym jego znajomy udziela sakramentów, porad medycznych czy podtrzymuje na duchu to niezwykle życzliwi ludzie, choć żyjący w nędzy. – Wiele osób kojarzy Madagaskar z filmem animowanym, a w rzeczywistości na wyspie panuje bieda – podkreśla ks. Radosław. Pierwsze pieniądze mają zostać przelane na konto misjonarza po wpłacie wystarczającej na zakup 200 ptaków. Wtedy też na stronie internetowej www.kuranamadagaskar.pl trafią pierwsze zdjęcia i filmy… kur z ich nowymi właścicielami.

Źródło: gloswielkopolski.pl Błażej Dąbkowski

Dodaj komentarz