fbpx

Zamiast fajerwerków, balet 300 dronów. Zupełnie inny Sylwester 2019 w Łodzi

Miasto Łódź zamierza w tym roku zrezygnować z fajerwerków, na rzecz pokazu, do którego użytych zostanie 300 latających i świecących dronów! Będzie to pierwsze tego rodzaju widowisko w Europie, będzie je można podziwiać na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze, podczas powitania Nowego Roku 2020. Wstęp będzie bezpłatny.

– Rezygnujemy ze zwyczaju urządzania pokazów pirotechnicznych w centrum miasta, a ja apeluję do łodzian o wstrzymanie się od używania fajerwerków i zadbanie o zwierzęta domowe, dla których Sylwester jest najbardziej stresującym dniem w roku. Niech Łódź będzie wzorem miasta, które potrafi świętować bez wytwarzania dodatkowych odpadów, w sposób bezpieczny dla zwierząt i środowiska – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji zapowiadającej sylwestrowe show.

Za organizację pokazu odpowiada Łódzkie Centrum Wydarzeń, a realizacją tego ambitnego projektu zajmuje się łódzka firma Terra Hexen, specjalizująca się w komercyjnych zastosowaniach urządzeń latających.

Partnerem pokazu jest amerykańska firma dysponująca drugą co do wielkości na świecie flotyllą dronów wykorzystywanych m.in. przez największe hollywoodzkie studia do realizacji zdjęć filmowych.

Źródło:  expressilustrowany.pl
Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz