fbpx

Miała guza mózgu ostatniej kategorii. Twierdzi, że wyleczył ją olej z konopi indyjskich

Lynn Cameron, mieszkanka szkockiej miejscowości Blantyre, miała 45 lat kiedy lekarze zdiagnozowali u niej glejaka mózgu, w czwartym, najwyższym stadium. Nowotwór był nieusuwalny. Dawano jej od 6 do 18 miesięcy. Dziś zdjęcia rezonansu magnetycznego jej głowy pokazują, że nie ma śladu po glejaku. Jak jej się to udało?

Lekarze często powołują się na brak dowodów o skuteczności medycznej marihuany w leczeniu nowotworów. Pomimo podejmowania wielu prób zmniejszenia masy nowotworu poprzez radioterapię, chemioterapię, wyniki badań wskazywały, że większość powszechnie stosowanych metod leczenia jest w przypadku Lynn nieskuteczna.

Gdy wszystkie konwencjonalne środki leczenia zawiodły, kobieta postanowiła spróbować medycznego oleju z konopi indyjskich, który polecił jej przyjaciel. Nie martwiła się kwestiami prawnymi, będąc przypartą do muru diagnozą lekarzy, bowiem konopie indyjskie czy to w medycznym, czy rekreacyjnym użytku są w Szkocji nielegalne.

Lynn przeprowadziła dokładny wywiad na temat stosowania oleju z marihuany, dowiedziała się jak go zdobyć i natychmiast rozpoczęła kurację. Całe leczenie polegało na stosowaniu specjalnej diety i zażywaniu oleju kilka razy dziennie.

Lekarze byli sceptyczni co do pomysłu chorej kobiety. Powtarzali jej w kółko, że nie ma żadnych naukowych dowodów na to, żeby konopie indyjskie mają wpływ na nowotwory u ludzi.

„Każde badanie, każdy skan mojej głowy, pokazywał postępującą poprawę. Powiedziano mi, że chemioterapia i radioterapia nie przynoszą takich zmian nowotworu, wiedziałam więc, że to zasługa oleju z konopi – mówi Lynn i dodaje – Szósty rezonans pokazał, że rak całkowicie zniknął.”

Dzisiaj Lynn Cameron jest twarzą kampanii „Medical Cannabis Reform Scotland”, która walczy o dopuszczenie marihuany do powszechnego użytku medycznego w Szkocji.

Źródło: Independent, dailymail.co.uk

One thought on “Miała guza mózgu ostatniej kategorii. Twierdzi, że wyleczył ją olej z konopi indyjskich

  • 10 grudnia 2018 at 09:41
    Permalink

    Chemio i Radio -terapia w ogóle to jakaś porażka. Jak mozna w taki sposób kogokolwiek próbować wyleczyć. To metody jak z horroru do tego te metody są zazwyczaj nieskuiteczne, gdyz nie usuwaja przyczyny choroby, która najczęściej po miesiącach/latach i tak wraca w wersji tak mocnej, że pacjent umiera, wycierpiawszy o wiele więcej niż powinien. Dodatkowo jak udowadniają badania , większość chorych pożyła by dłużej nie poddając się tym hitlerowskim metodom „leczenia” niż z nich korzystając.

    Reply

Dodaj komentarz