fbpx

17-latek od ponad roku mieszka w pociągach

17-letni Lasse, mimo swojego młodego wieku, zdobył już stałą pracę jako programista w startupie IT, co pozwala mu pracować z dowolnego miejsca na ziemi. Młodzieniec mógł wybrać dowolne miejsce do życia, lecz jako swoje „domowe” przestrzenie obrał… pociągi. W nich żyje, odpoczywa i spędza noce, korzystając z rocznego biletu umożliwiającego nieograniczone podróże po Niemczech.

Lasse określa się mianem „cyfrowego nomady” – osoby, która nie ma stałego miejsca zamieszkania i która dzięki zdalnej pracy może przebywać gdziekolwiek. Ten sposób życia prowadzi już od 18 miesięcy. Jaki jest koszt takiego funkcjonowania?

Nastolatek mieszka w pociągach, przemierzając Niemcy

Lasse Stolley większość czasu spędza w wagonie kolejowym, towarzyszą mu inni pasażerowie i pracownicy kolei, a codziennie pokonuje ponad 900 km. Choć wydaje się to nieco szalone, dla niego jest to całkiem komfortowe – zawsze podróżuje pierwszą klasą, korzystając z nocnych przedziałów, które zapewniają mu wygodny wypoczynek.

— Zamiast stałego adresu, wybrałem kartę BahnCard 100, a zamiast gromadzenia rzeczy, postawiłem na minimalizm — mówi 17-latek. Jego nietypowy styl życia kosztuje go miesięcznie 3,5 tys. zł.

Lasse nie martwi się o rachunki czy czynsz – czasami wyskakuje z pociągu, by zjeść coś w mieście, ale wszystko, czego potrzebuje, znajduje w wagonie, w tym darmowe Wi-Fi. Brakuje mu tylko prysznica, z czym radzi sobie korzystając z publicznych łaźni. “Życie w pociągu to dla mnie wolność” – twierdzi natolatek.

Pomysł na taki tryb życia zrodził się latem 2022, kiedy to Lasse skończył szkołę. Marzył o życiu pełnym podróży i przygód, więc spakował plecak i wsiadł do pociągu. Pierwsze miesiące były wyzwaniem – musiał znaleźć swoją rutynę i zaakceptować nową rzeczywistość.

Młody Niemiec tak zakochał się w życiu na torach, że postanowił poszerzyć swoje horyzonty – wkrótce wyruszy w podróż po 33 krajach Europy z biletem Interrail. Ma nadzieję, że podróż pozwoli mu poznać nowe kultury i ludzi oraz zrozumieć, jak działa transport kolejowy w różnych krajach.

Dodaj komentarz