fbpx

Władze Melbourne znoszą kwarantannę

Premier stanu Daniel Andrews wczoraj, że od wtorku rozpocznie się znoszenie kwarantanny w australijskiej Wiktorii. W ciągu ostatniej doby nie zarejestrowano tam żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Region ten był epicentrum epidemii w Australii.

– Udało nam się to opanować, dzień bez (nowych) przypadków, to wspaniałe osiągnięcie – ogłosił Andrews.

Melbourne to pięciomilionowa aglomeracja położona w Wiktorii, która jest drugim co do wielkości miastem w Australii. Obszar ten został objęty w czerwcu surową kwarantanną. Ogniskiem zakażeń były hotele, w których odizolowane były osoby powracające z zagranicy.

W nocy z wtorku na środę zniesione zostaną ograniczenia w poruszaniu się mieszkańców, otworzą się sklepy, restauracje, kawiarnie i bary i hotele. Od 9 listopada dozwolone będzie podróżowanie wewnątrz stanu na odległości większe niż 25 km, nadal pozostają jednak zamknięte wewnętrzne granice z innymi stanami, a możliwości wjazdu do Australii z zagranicy są bardzo ograniczone.
Wcześniej zniesiono inne restrykcje, jak godzinę policyjną, otwarto także niektóre punkty usługowe.

Większość restrykcji w innych częściach Australii została złagodzona już wcześniej. Proces ten ma przyspieszyć wyjście gospodarki z recesji, w którą z powodu pandemii kraj wpadł po raz pierwszy od trzech dekad – podaje Reuters.

Dodaj komentarz