fbpx

Krakowski hotel na czas zamknięcia oferuje pokoje dla bezdomnych za 1zł

W związku brakiem możliwości działalności hotelowej jeden z krakowskich pensjonatów postanowił pomóc osobom niemającym dachu nad głową przetrwać zimę. Akcja charytatywna zstała nazwana „Dach nad głową za 1 zł”.

Organizatorzy akcji do 15 listopada 2020 r. będą przyjmować zgłoszenia od osób, które chciałyby spędzić zimę w hotelu w okresie od grudnia 2020 r. do marca 2021 r. Obiekt mieści się przy ul. Św. Gertrudy w Krakowie.

Oferta skierowana jest wyłącznie do osób bezdomnych i potrzebujących. Pokoje będą udostępnione za 1 zł miesięcznie. Warunkiem będzie również odpowiednie zachowanie.
„Weryfikacja cotygodniowa, osoby nieprzestrzegające regulaminu utracą prawo pobytu” – przekazali.

„Musimy sobie pomagać” „Jeżeli znacie takie osoby, proszę przesyłajcie nam informacje wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji akcji oraz dokumenty, które umożliwią nam weryfikację. O tym kogo wybraliśmy poinformujemy do 20.11.2020 r. „– napisali w mediach społecznościowych inicjatorzy akcji.

„Musimy sobie pomagać w tych trudnych czasach i dysponując miejscami chcemy pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują!” – przekonują.

Według rozporządzenia Polska od 24 października, czyli od soboty, stała się strefą czerwoną z nowymi obostrzeniami. Oznacza to, że prowadzenie usług hotelarskich jest dopuszczalne, ale muszą one stosować się do zaleceń reżimu sanitarnego.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz