fbpx

Polski atleta marzy o wyjeździe do USA. Aby zarobić, będzie sprzedawał domki z piernika

Kacper Garnczarek to 18-letni atleta z Katowic, który wkrótce dołączy do kadry w Stanach Zjednoczonych. Z racji tego, że jego stypendium sportowe pokryje tylko 40 proc. kosztów pobytu i studiów, młody chłopak podjął dodatkowe wyzwanie. Wraz z rodziną będzie sprzedawał domki z piernika.

Choć niedawno skończył 18-lat na swoim koncie już ma olbrzymie sukcesy. Kacper Garnczarek, członek klubu AZS AWF Katowice wywalczył m.in. drużynowe mistrzostwo Polski podczas listopadowych zawodów w Bydgoszczy i zdobył srebro podczas indywidualnych zawodów w Pucharze Polski. Pomysł wyjazdu za granicę pojawił się w ubiegłym roku, gdy brał udział w zawodach organizowanych w Stanach Zjednoczonych.

Jeden z trenerów drużyny Pennsylvania State University zapytał, kiedy kończę liceum. Widząc poziom prezentowany przez tamtejszych zawodników, stwierdziłem, że studia i trening tam będą fajnym rozwiązaniem – wyjaśnił Kacper.

Ten wyjazd to ogromna szansa dla jego kariery – pomoże mu w wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej do igrzysk w Paryżu w 2024 r. Na miejscu Kacper zamierza studiować biznes i trenować pod okiem fachowców.

Spełni się moje marzenie o startach w amerykańskiej lidze. Czas do wyjazdu wykorzystuję do intensywnych treningów, na wzmocnienie się siłowo i.… zebranie pieniędzy – wyjaśnił.

Stypendium sportowe, które wkrótce otrzyma pokryje tylko 40 proc. koniecznych wydatków. Kacper postanowił wziąć sprawy w swoje ręce – kilka miesięcy temu zdobył swoją pierwszą pracę – został nauczycielem gimnastyki dzieci w wieku 12-14 lat. Żeby jednak przyspieszyć proces zbierania funduszy, wraz z rodziną zdecydował się na dodatkowe wyzwanie. Pieniądze na wyjazd uzbiera piekąc i sprzedając świąteczne… domki z piernika.

To pomysł mojej cioci. Zaproponowała, by w ten sposób wesprzeć moją edukację i treningi. Przygotowanie takiego domku jest czasochłonne, nie wiem, ile nam się uda ich zrobić – dodał Kacper.

Wierzymy, że domowe wypieki, które znów wracają do łask plus intencja, z jaką będą wyrabiane pomogą młodemu zawodnikowi spełnić jego wielkie marzenie i tym samym reprezentować Polskę poza granicami kraju.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:  Kobieta (onet.pl)

Dodaj komentarz