fbpx

Znaki zodiaku i czworonogi. Sprawdź, z jakim zwierzakiem będzie ci po drodze

Dla jednych wydaje się być zabawnym elementem rozrywki, dla innych wyrocznią i sposobem na odnalezienie się w świecie. Astrologia to nie tylko ckliwe horoskopy w kolorowej prasie – to przede wszystkim starożytna nauka, która pomaga wyjaśniać powiązanie skomplikowanych rzeczy i dokonywać wyborów.

To, w jakim znaku horoskopu przyszliśmy na świat, nie jest wyznacznikiem tego, na jakich ludzi wyrośniemy. W końcu każdy z nas jest o wiele bardziej wielowymiarowy niż krótka charakterystyka poszczególnych znaków. Jednocześnie też znaki zodiaku mogą posłużyć za pomocne wskazówki ułatwiające podejmowanie decyzji. Wybór konkretnego zwierzaka oczywiście nie powinien wynikać z poniższego opisu – dlatego sugerujemy czytać tekst z przymrużeniem oka.

Zwierzęta, a znaki zodiaku. Czyli jakie zwierzę dla Byka, a jakie dla Wagi?

 

Baran
Żywiołowe, energiczne i bardzo często działające impulsywnie. Najlepszym towarzyszem będzie dla nich aktywny czworonóg – najlepiej duży, lubiący biegać pies typu owczarek lub border collie. W takim duecie trudno o nudę.

Byk
Bywa leniwy i nie lubi się nadwerężać. Przyjemności zmysłowe i relaks są tym, czego nigdy sobie nie odmawia. Posiadanie psa dla kogoś, kto szuka w życiu przede wszystkim przyjemności i relaksu byłoby kłopotliwe. Polecamy rozejrzeć się za zwierzakiem – domatorem. Żółw albo rybki będą świetnym rozwiązaniem.

Bliźnięta

Żywiołowe i energiczne Bliźnięta lubią, gdy wokół nich dużo się dzieje. Stagnacja nie leży w ich naturze, ale ruch i dynamika zmian – owszem. Z racji tego, że bywają nieprzewidywalne, ale i ciekawskie, na towarzysza zabaw powinny wybrać królika, chomika lub świnkę morską – czyli zwierzę ruchliwe i żywiołowe, ale niekłopotliwe w transporcie (przewidujemy w tym duecie liczne podróże!).

Rak

Opiekuńcze, empatyczne i kochające dom. Raki nie lubią zmian i świetnie sprawdzają się w roli troskliwych opiekunów. Są stabilne i uczuciowe – takie osoby powinny rozejrzeć się za małymi “adopciakami” ze schroniska. Ich życzliwość i wielkie serce sprawią, ze każdy zwierzak po przejściach odnajdzie w ich ramionach czułość i szczęście.

Lew

Osoby spod znaku Lwa zwykle potrzebują atencji. Chcą mieć zwierzę, które będzie zarówno przyciągało uwagę postronnych obserwatorów jak i samo będzie wpatrzone w swojego właściciela jak w obrazek. Unikaj zwierząt ras dominujących – takich jak akita – wybieraj raczej owczarki niemieckie i collie – czyli zwierzęta błyskotliwe, które lubią uczyć się nowych sztuczek.

Panna

Poukładane, przewidywalne i racjonalne do bólu. Lubią ład i porządek, bywa, że mają mocno rozwiniętą potrzebę kontroli. W domu Panny odnajdą się koty – zwierzęta, które nie potrzebują zbyt dużej uwagi, za to kochają czystość. W kocu połowę dnia spędzają na czyszczeniu futerka.

Waga

Życiowym priorytetem Wag są relacje. Są przy tym ciepłe i serdeczne, więc, zamiast skupiać się na określonych rasach psów, wybiorą raczej “adopciaki” ze schroniska – istoty, które potrzebują miłości, a przy tym kochają za dwóch. Lepiej im będzie w towarzystwie sympatycznych psów, które z natury są społeczne i lgną do innych ludzi.

Skorpion

Skorpiony bywają tajemnicze i nieprzewidywalne. Świetnie dogadają się z wymagającymi kotami takimi jak sfinks czy ragdoll. Introwertyczne ze swej natury nawiążą świetną relację z kotami.

Strzelec

Osoby spod znaku Strzelca często określa się jako te, które wędrują z piosenką na ustach. Strzelec lubi ruch i zabawę, bywa ciekawy ludzi i świata, kocha podróże i zmiany. Najlepszym kompanem będzie dla niego poczciwy kundelek lub labrador – pies, który nie zmęczy się długimi wędrówkami i zawsze odnajdzie się w towarzystwie innych ludzi.

Koziorożec

Ceni lojalność i poukładanie, nie lubi natomiast gdy coś zaburza jego codzienną rutynę. Koziorożec na towarzysza powinien wybrać inteligentne i pojętne zwierzę – z jednej strony niewymagające, a z drugiej takie, które zostawi emocjonalny ślad. Nasza rada? Mały terier Jack Russell lub sznaucer.

Wodnik

Tajemnicze, ale i żywiołowe. Cenią stymulujące intelektualnie zajęcia, lubią przygody i naukę nowych rzeczy. Łatwo nawiązują więzi ze zwierzętami – zarówno psami, końmi jak i kotami. Często jednak na towarzyszy wybierają ptaki takie jak papugi czy kanarki – czyli zwierzęta pełne tajemnic i nieco zdystansowane, a przy tym niekłopotliwe w transporcie.

Ryby

Powolne, refleksyjne i uczuciowe. Ryby łatwo się angażują – swoich zwierzęcych kompanów najczęściej traktują jak członków rodziny. Świetnie dogadają z buldogami i … rybkami lub żółwiami. Zodiakalne Ryby mogą godzinami wpatrywać się w akwarium – woda jest dla nich najważniejszym żywiołem.

 

Na temat astrologii i horoskopów pisaliśmy też TU.

Opracowanie: Diana Malicka

Źródło: kobieta.onet.pl

 

Dodaj komentarz