fbpx

Paralotniarz zaplątał się w linki i zaczął spadać. “Nie czas umierać” – tak podpisał później mrożące krew w żyłach nagranie

“Nie czas umierać” – tak paralotniarz Kevin Philippc opisał mrożące krew w żyłach nagranie, na którym widać widać, jak wpada w turbulencje i zaplątuje się w linki. Sytuacja zakończyłaby się tragicznie, gdyby w ostatniej chwili nie udało mu się otworzyć awaryjnego spadochronu.”To nie była pierwsza sytuacja tego typu, dlatego wiem, że zawsze jest plan B i plan C” – mówi w rozmowie z portalem tvn24.pl

Zdarzenie miało miejsce w hiszpańskiej miejscowości Organyà, gdzie Kevin Philipp trenował, przygotowując się do mistrzostw paralotniarskich.

— Wykonywałem kilka manewrów, które nie należą do podstawowych, ale dla ludzi na moim poziomie nie jest to coś niebezpiecznego czy trudnego — opowiada.

Seria niefortunnych zdarzeń i porywisty wiatr sprawiły, że zaplątał się w swoją paralotnię w czasie wykonywania manewru i zaczął spadać.

“Zawsze jest plan B i plan C”\

Philipp zaplątał się w linki, co utrudniło otworzenie spadochronu. Musiał zrobić to ręcznie, co, jak przyznaje, zdarza się bardzo rzadko. Najważniejsze było zachować zimną krew, aby bezpiecznie wylądować, ale — jak mówi — na tym opiera się paralotniarstwo:

— Po prostu rób to, co jest konieczne. To nie była pierwsza sytuacja tego typu, dlatego wiem, że zawsze jest plan B i plan C, i dopóki nie rozwiązałem problemu, nie zabrakło mi pomysłów ani opcji do zrobienia. Nie miałem czasu, żeby się przestraszyć. Po prostu wiedziałem, jak to zrobić.

Philipp, który sam siebie nazywa “łowcą przygód”, paralotniarstwem zajmuje się na co dzień. Uprawia też kolarstwo górskie, wspinaczkę i longboarding. — Gdyby nie paralotniarstwo, robiłbym szalone rzeczy innego rodzaju, choćby na rowerze górskim — zapewnia — Może to nie to samo, ale nie byłbym bardziej bezpieczny na motocyklu czy na czymkolwiek innym.

One thought on “Paralotniarz zaplątał się w linki i zaczął spadać. “Nie czas umierać” – tak podpisał później mrożące krew w żyłach nagranie

Dodaj komentarz