Elektryczna wersja legendarnej „nyski” powstanie w Nysie

Produkcja samochodów wraca na opuszczone w 2002 roku tereny Fabryki Samochodów Osobowych w Nysie. Gmina wydzierżawi tu działkę wrocławskiej spółce.

Powrót „nysek” do Nysy ma dla nas znaczenie symboliczne. Nie wyobrażam sobie, żeby takie samochody produkowano gdzieś indziej – komentuje inicjatywę burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. We wtorek rada miejska zgodziła się na wydzierżawienie ponad hektarowej działki na terenie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych wrocławskiej spółce „Nysa Zakład Pojazdów”. Firma deklaruje w wystąpieniu do władz miejskich, że w ciągu 3 – 5 lat zbuduje w Nysie swój ośrodek badawczo rozwojowy i linię do produkcji pilotażowej elektrycznych furgonetek o nazwie „Nysa”.

– Ta firma jest właścicielem logotypu dawnych furgonetek „Nysa”, kupionego jeszcze od FSO – mówi burmistrz Kordian Kolbiarz. – Nie chodzi jej o budowę wielkiego zakładu przemysłowego, ale ośrodek opracowujący i produkujący krótkie serie furgonetek o napędzie elektrycznym pod zamówienia różnych instytucji. To ma być matecznik firmy.

Czytaj więcej na: nto.pl

Dodaj komentarz