fbpx

Polak wszedł na Kilimandżaro żonglując butelkami. Wszystko w szczytnym celu

Mieszkaniec Bytomia, Krzysztof Drabik, zdobył najwyższy szczyt Afryki — Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), żaglując przy tym butelkami. Jednak to nie sportowy triumf, a wielki cel charytatywny, którego podjął się Drabik, jest prawdziwym bohaterem tej historii.

Krzysztof podjął tę trudną wyprawę, aby zebrać fundusze na budowę centrum rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Kenii. Jego niezwykłe podejście do zdobywania szczytu miało na celu przyciągnięcie uwagi, aby zebrać fundusze na ten szczytny cel.

“Udało mi się wykonać to, co założyłem — dotrzeć na szczyt. Jestem strasznie zmęczony, ale niezwykle szczęśliwy, że wszyscy bezpiecznie zeszli na dół. To była najtrudniejsza noc w moim życiu, ale dzielnie walczyłem, wiedząc, jak bardzo Bytom trzyma kciuki za powodzenie tej szczególnej akcji charytatywnej” — powiedział Krzysztof Drabik po zdobyciu szczytu.

Niezwykłe wyzwanie Drabika rozpoczęło się w poniedziałek, 10 lipca, a po pięciu dniach dotarł na wierzchołek Kilimandżaro.

“Jeśli uda nam się zebrać 589 500 zł, czyli dokładnie tyle, ile mierzy Kilimandżaro, jeszcze w tym roku rozpoczniemy budowę ośrodka. To mój cel, który chcę osiągnąć” — stwierdził Drabik przed wyprawą.

Nie jest to pierwsza taka akcja Krzysztofa. W przeszłości przeszedł 500 km linią brzegową Bałtyku, jednocześnie żonglując butelkami, zbierając fundusze na pomoc dzieciom, które uległy wypadkom w wodzie. W 2019 roku biegł w Kenii na dystansie 74 km, również żonglując, zbierając pieniądze dla kenijskiej Fundacji Help Furaha, która pomaga afrykańskim dzieciom z porażeniem mózgowym, autyzmem i zespołem Downa.

Fundacja Help Furaha, założona przez Marka Krakusa, od 25 lat pracuje na rzecz pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami w Kenii. Razem z żoną Jacqueline i grupą wolontariuszy prowadzi w Meru, w Kenii, centrum opieki dziennej dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem i zespołem Downa. Teraz, z pomocą Drabika, powstał pomysł budowy nowoczesnej placówki, gdzie dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodziny znajdą specjalistyczną pomoc.

Poniżej link do zrzutki, na której można wspomóc budowę ośrodka:

https://zrzutka.pl/22e5ty?fbclid=IwAR3pkDglImO4emPjfDrzShHiJ6JanYNQ63Vaevgq7aq_ecfF6xVhqVZ7_kY

Dodaj komentarz