fbpx

Ludzie po 60-tce mają dla nas kilka dobrych rad

Ludzie starsi mają nie tylko potrzeby i problemy, posiadają też coś bardzo cennego, czego brakuje ludziom młodym – doświadczenie. Czasem warto ich posłuchać i skorzystać z wiedzy, którą oni zdobyli dopiero po wielu latach.

1Nie patrz na kalendarz. Po prostu świętuj każdy dzień.

2Lata mijają w mgnieniu oka. Nie żeń się młodo. Żyj pełnią życia. Podążaj w różne miejsca. Rób różne rzeczy. Niezależnie od tego, jakie masz możliwości. Spakuj torbę i podążaj w miejsca, na które możesz sobie pozwolić. Jeśli nikogo nie utrzymujesz, nie kupuj rzeczy. Jakichkolwiek. Zobacz świat. Przejrzyj magazyny podróżnicze i wybierz miejsce. DO DZIEŁA!

3Nie bierz życia tak poważnie. Nawet jeśli niektóre rzeczy wydają się mroczne i beznadziejnie, staraj się śmiać z tego, jak absurdalne bywa życie.

4Prawdziwy przyjaciel przybiegnie, kiedy zadzwonisz do niego o 2 nad ranem; pozostali są tylko znajomymi.

5Najważniejszą osobą w twoim życiu jest ta, która zgodziła się na dzielenie z tobą swojego życia. Traktuj ją odpowiednio.

6Dzieci dorastają o wiele za szybko. Jak najlepiej wykorzystaj wspólny czas.

7Nikt nigdy nie umarł od żałowania, że nie pracował więcej… Pracuj ciężko, ale nie traktuj pracy jako ważniejszej od rodziny, przyjaciół czy nawet samego siebie.

8Możesz mieć długie lub krótkie życie – kto wie. Tak czy siak, uwierz mi kiedy mówię, że będziesz żałował, że w młodości nie dbałeś o siebie lepiej.

9Jeśli czujesz się przytłoczony przez życie, po prostu powróć do teraźniejszości i rozkoszuj się wszystkim, co piękne i kojące. Weź głęboki oddech, wyluzuj.

10Jedz i ćwicz jakbyś był chorym na cukrzycę sercowcem po zawale – abyś nigdy naprawdę nim nie został.

11Mamy tylko jedno życie. Nie obudź się kiedyś ze świadomością, że masz 60 lat i nie zrobiłeś niczego, o czym marzyłeś.

12Może nie jest to tak głębokie jak pozostałe, ale sądzę, że ważne… Regularnie używaj nici dentystycznej, problemy stomatologiczne są okropne.

13Nie traktuj rad innych ludzi jak prawdy objawione. Możesz zapytać o radę kogoś, kogo szanujesz. Wtedy weź sytuację pod rozwagę i podejmij własną decyzję. W istocie moją radą jest słuchanie własnego zdania…

14Rzeczy to tylko rzeczy. Nie trzymaj się rzeczy materialnych, zamiast tego skup się na czasie i doświadczeniach.

15Więzi, które dziś nadszarpniesz, zemszczą się w przyszłości. Nawet jeśli wydaje ci się, że są już całkiem naprawione. ZAUFAJ MI!

16Powiedziałbym, aby doceniać małe rzeczy i cieszyć się chwilą. Co mam na myśli? Otóż wydaje się, że dzisiejszej młodzieży chodzi głównie o natychmiastową gratyfikację. Zamiast tego, dlaczego by nie docenić każdej chwili? Nie zostaniemy na tej szalonej/wspaniałej planecie wiecznie, a największą przyjemność znaleźć można w najbardziej przyziemnych czynnościach. Zamiast wysyłać SMS-a, podnieś słuchawkę i zadzwoń do kogoś. Zadzwoń do mamy i pogadajcie o niczym szczególnym. Oto momenty, których warto się trzymać.

17Płać swoje podatki i trzymaj się z dala od długu. Gdybym mógł wypłacić sobie wszystkie pieniądze, które zapłaciłem w ramach odsetek przez te wszystkie lata, już byłbym na emeryturze.

18Jeśli miałeś kiedyś marzenie aby zrobić coś, co wydaje się niemożliwe, tak czy siak spróbuj je zrealizować. Z wiekiem będzie coraz bardziej niemożliwe, a na ciebie spadnie odpowiedzialność za innych.

19Kiedy spotykasz kogoś po raz pierwszy, zatrzymaj się i zdaj sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nic o nim nie wiesz. Widzisz rasę, płeć, wiek, ubrania. Zapomnij o tym wszystkim. Nic nie wiesz. Wszystko to uprzedzenia, które pojawiają się w twojej głowie przez to, że twój mózg lubi kategorie. Ogranicza to życie zarówno twoje, jak i innych.

20Zazdrość niszczy związki. Zaufaj swojej drugiej połówce, bo komu innemu miałbyś ufać?

Źródło: thechive.com

Dodaj komentarz