fbpx

Oto jak wygląda krawędź kosmosu. NASA pokazuje niezwykłe zdjęcie

Czy istnieje coś takiego jak granica kosmosu? Jak się okazuje – tak. Amerykańska Agencja Kosmiczna pochwaliła się niezwykłą fotografią tej przestrzeni.

Na facebookowym profilu agencji NASA pojawiło się niedawno zdjęcie o dość tajemniczym tytule. Czym  jest „krawędź kosmosu” i gdzie się znajduje? Zobaczcie sami.

Czy zastanawialiście się kiedyś, w którym miejscu zaczyna się przestrzeń zwana przez nas kosmosem? Kwestia ta w najbliższym czasie może podlegać częstym dyskusjom. Nastała era turystyki kosmicznej i trajektoria lotów statków pasażerskich będzie się stopniowo wydłużać. Gdzie jednak znajduje się taki punkt nad Ziemią, w którym występuje umowna granica między ziemską atmosferą, a przestrzenią kosmiczną?
Linia Kármána, bo tak się ona nazywa, przebiega na wysokości 100 km n.p.m nad powierzchnią globu. Zdjęcie od NASA pozwala sobie wyobrazić, jak wygląda.

Okazuje się, że granica kosmosu jest dość malowniczą przestrzenią, ponieważ właśnie na jej wysokości występują najczęściej wielokolorowe zorze. Gdybyśmy wznieśli się 100 km nad Ziemię, mielibyśmy okazję zobaczyć, jak rozciągają się nad chmurami. Widok jest naprawdę niezwykły:

 

 

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Dodaj komentarz