fbpx

Policjant uratował bociana z uszkodzonym skrzydłem

Policjanci z Ostrowa Wlkp. zostali w środę zawiadomieni przez mieszkańców ul. Leśnej w Lewkowie, że na drodze stoi bocian z uszkodzonym skrzydłem, który nie potrafi samodzielnie  wzbić się w powietrze.

Na miejsce udali się funkcjonariusze z „drogówki”. Jednym z interweniujących był st. asp. Tomasz Morawek z ruchu drogowego, nazywany przez kolegów w pracy dr Dolittle.

– Udało mu się oswoić boćka, podejść do niego i zaopiekować. Zwierzę oddano pod opiekę weterynarza – poinformowała w czwartek rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł.asp. Małgorzata Michaś.

„Jak pokazuje przykład st. asp. Tomasza Morawka, można się realizować zawodowo np. w ruchu drogowym i jednocześnie mieć niesamowitą zdolność przyciągania do siebie zwierząt, które potrzebują pomocy. Chyba czas pomyśleć o zaocznej weterynarii” – skomentowano zdarzenie na facebookowym profilu Wielkopolskiej Policji.

 

Rzecznik ostrowskiej policji powiedziała, że policjant wcześniej ratował już inne zwierzęta.

„Pomógł potrąconej sarnie. Uratował jeże, które chciały przejść przez jezdnię. W tym celu zatrzymał ruch pojazdów i przeniósł je w bezpieczne miejsce. Uratował też kota zakleszczonego pod maską auta. Natomiast błąkającemu się psu pomógł odnaleźć jego właścicieli” – powiedziała mł. asp. Małgorzata Michaś.

Brawo!!!

 

Źródło: polsatnews.pl

Foto: Wielkopolska Policja

One thought on “Policjant uratował bociana z uszkodzonym skrzydłem

Dodaj komentarz