fbpx

Disney+ kręci pierwszy polski serial. Akcja toczy się w 1936 roku we Wrocławiu

Serwisy streamingowe coraz częściej inwestują w lokalne produkcje oryginalne.

Disney+ poinformował o rozpoczęciu zdjęć do ośmioodcinkowego serialu kryminalnego pod roboczym tytułem „Breslau”. W obsadzie znajdują się m.in. Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”), Agata Kulesza („Róża”, „Ida”) i Sandra Drzymalska („IO”, „Filip”). Reżyserem jest Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”, „Ki”), a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska. Producentem jest ATM Grupa Warszawa, największe niezależne studio produkcyjne w Polsce, znane z takich produkcji jak „Absolutni debiutanci” czy „Wataha”.

Podróż do przedwojennego Wrocławia

Akcja serialu rozgrywa się w 1936 roku w dawnym Wrocławiu, znanym wtedy jako Breslau. Komisarz Franz Podolsky bada sprawę brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwiązanie zagadki jest ogromna.

„To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki temu serialowi nasza bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza” – mówi Magdalena Cieślak, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na chwilę obecną data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz